Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Основния проблем :
dyodi написа:
А Вико го избрах по красота.
Относно това:
dyodi написа:
В магазина ел. таблата са опаковани така, че няма как да пробвам механизма за отваряне преди покупка.
- ми смени магазина де. Предполагам у ваше село имате повече от един магазин?
Ако не, то може да се направи разходка до съседен град за лично запознаване с новото табло.
:partyman:
dyodi - специалист
nikolov333 написа:
... Според мен двуредовите табла с 24 позиции са необходимия минимум за съвременен тристаен апартамент..
Добре, това е добра идея, ако ще се заменя ел. таблото, да предвидя повече на брой модули, за всеки случай. Дотук само за готварската печка и за бойлера има ДТЗ и са заети всички позиции (12 модула).
nikolov333 - майстор
Принципно и 18 модула става.. зависи колко са захранените кръгове в сегашното табло, но и разположението му в момента е важно.. съответно и какви са възможностите да се монтира по-голямо.
Duke_BG - специалист
Не се вкарвай в излишни филми смени капака ако толкова те дразни.
А пита ли колко ще ти вземат за смяна на кутията ?
Не е толкова просто колкото си мислиш - има къртене разкачване на всички кабели и нареждане на ново.
dyodi - специалист
Duke_BG написа:
... А пита ли колко ще ти вземат за смяна на кутията ? Не е толкова просто колкото си мислиш - има къртене разкачване на всички кабели и нареждане на ново.
Хвърлила съм се в дълбока вода с този основен ремонт, нито го мисля за просто, нито за евтино, просто се налага да се премине и през това. Ясно е, че трудът ще ми струва най-малко толкова, колкото първия път - когато смених старото ел. табло от 80-те години с настоящото, но поне този път имам купени предпазители. А къртенето вече съм го прегърнала като основен метод, градим, къртим и пак градим, все пак балансът е положителен в полза на граденето :). По едно време някой запълни кабелните канали, без да пита приключена ли е ел. инсталацията, наложи се да къртим, за да продължим с изграждането на ел. инсталацията. После къртихме около тройки конзоли, защото бяха замазани, без да са нивелирани и така, няма край... Всеки следващ майстор коригира работата на предишния. Аз предимно правя снимки на състоянието на ел. инсталацията преди поредното замазване и къртене :).
petrov7111 - специалист
Тебе май.......ремонта ти е хоби......
Duke_BG - специалист
Ако сте ползвали от ония кутии дето се свързват с чопчета помежду им за 2-ки, 3-ки и т.н. проверете дали ще влезе тройка, че аз така ядох мазната опашка - гледаш ги на първо четене са ок но като почнеш да слагаш тройките става мазало. Най-лошото е че го разбираш след боята !!!
затова съм се зарекъл повече никога да не ползвам такива боклуци - направо тройни за гипсокартон нищо че са на по-висока цена.
nikolov333 - майстор
Тези кутийки с чопчетата трябва да се закачват по определен начин за да пасват рамките след това. И аз го правих тоя номер с къртенето след боя първия път, като си монтирах такива. За мой късмет бяха само на едно място и стана добре след внимателно демонтиране. Принципно няма проблем, ако се асемблират правилно.
mironcho - специалист
Само имайте на предвид, че в жълтите конзоли за гипскартон трудно се наместват шнайдерските ключове за осветление с пружинни клеми. Не непостижимо, ама създава нерви. Езичетата на клемите опират точно на тръбичката в която минава болта за прикрепване към картона. Налага се да се изреже пластмасата иначе езика е притиснат и кабела бяга от клемата.
valentino76bs - майстор
Двойките и тройките където се закопчават само на техните си(зелените) пасват добре.Ама са скъпи и фирмите на ги купуват.

Прикачен файл

pic_420_bg.png
pic_420_bg.png (137.44 KиБ) Видяна 1214 пъти

Тема "Избор на апартаментно ел.табло с по-удобен и надежден механизъм за отваряне и затваряне на капака" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: