Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,

Бих искал да попитам дали ще има потенциален проблем ако вържа на траф Output 9V , 0,6A, Input 100-240V 50/60Hz 0.3A

Switch : Output 6V , 0,6A
Рутер : Output 9V , 0,6A

Благодаря предварително.
iliya_i - майстор
ТраФ или изправител? Стабилизиран или не?

Изхода на "траф" е променлив (AC) ток!
shadow__01 - майстор
Аз мисля, че има на предвид две устройства на един адаптер.
Няма да стане заради две причини:
1. Switch-а е на 6V, не на 9V
2. Максималният изходен ток на адаптера стига само за рутера.
Решение: Намери си някакъв стабилизиран адаптер на 6V и си реши проблема.
moimoimoi - майстор
switch-a определено няма да му хареса че вместо 6 волта му подаваш 9

другото което е че трябва захранването/трафа/ и захранвания обект да са за едно и също напрежение,като стойност на волтажа и като тип на напрежението- право или променливо
ако е право трябва да се спази и поляритета - плюс и минус
hidrazin - майстор
Повечето switch-ове прекрасно си работят на DC от 5 до 12 волта и хич не им дреме.
Дори и най-китайските вътре си имат техен си стабилизатор на напрежение.
Да не говоря че преди седмица рових в един кашон със switch-ове от тези без кутия.
Вътре имаше сигурно 30-тина бройки и ВСИЧКИ имаха на захранването изправител
Демек работят на всичко в интервала 5-12 волта - независимо дали е DC или АС....
:partyman:
lov - майстор
Дето се казва дуракоустойчиви и колкото да е калпазанин някой мрежови жичкаджия да не може да ги утрепе. Всъщност все повече забелязвам такива защити на истински уреди. Днеска дори имах едно чесане по главата защо са боднали един ценер на 39 волта след греца при условие, че след него има стабилизатор 78 24. че и още едно сваляне на напрежението за други неща. А на греца се подава от класически траф 25 дето по принцип не би трябвало да се очакват големи пикове а ине са никакъв проблем за стабилизатора. Да ама греца беше изпушил и спасил всичко след него дето струва една камара пара. Та няколко стотинки спасяват от големи главоболия. :-D
hidrazin - майстор
lov написа:
Дето се казва дуракоустойчиви и колкото да е калпазанин някой мрежови жичкаджия да не може да ги утрепе.
+1
Общо взето всички "компютърджии" са тъпи парчета. Знаят само - некст, некст, некст, финиш и рестарт.
Ако нещо не се получи след посочените "операции" става мазало ... Яко мазало.
И моя хакер неглижира безопасността, но при мен нещата са доста сериозни.
Кат нищо мое да го светне нещо дооооооста над 1000 а да не говорим за над 12 волта... :-D
:partyman:
lov - майстор
Да де не всички, ама преди седмица някъде беше за клип едно обяснение от ''електричар'' . Казвам за клип щото ще ми е трудно да го преразкажа в картинки цветно. :-D
Това се случва секунди преди да влезна в помещението. Даже си помислих че се стресна като хлопнах вратата и се чу пукота. Пита ме ще му гръмнала пробната лампа в ръцете и седнал по задник. :x
-Аз вика само да вида дали до трафа ходи ток и дали излиза нещо от него то там малко само 110V що стана. :shock:
Само дето пропуснал че под дебелия кабел има табелка и на нея още една нула за напрежението. А що е дебел пък и червен не му иде на акъл. :lol:

Тема "Използване на траф за рутер и switch" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: