Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
k_garchev - специалист
hidrazin написа:
Правиш нещата за които си учил, взимаш си парите за тези неща и си плащаш на хора да ти направят неща от които си нямаш никакво понятие. Елементарно...
Много точно казано.
Макар и нищо да не разбирам,съм се справял с подобни неща!Не и без помоща и на този форум и членовете му.
Въпреки всичко ще се опитам сам,пък ако не се получи ще си плащам и те така.
Благодаря на всички отзовали се! :partyman:
moimoimoi - майстор
ти хубаво питаш ама като не можеш да определиш правилния отговор пак си в изходна позиция.
искаш безопасност- правиш ги на 12 волта,и на 230 волта ще работят но........
искаш надежност- пускаш от ключа до всяка лампа самостоятелен кабел,със отделен предпазител,така ако с някой от кабелите се случи да прекъсне или да даде на късо много бързо се установява проблема,наскоро ми се налага да търся проблем / късо съединение в лум лампа/ но на една линия бяха 54 тела и цял ден се занимавах да отварям и проверявам телата .В допълнение ще кажа и че по лесно се свързва 1 кабел отколкото 2 кабела в този тип тела.
Няма какво да им се преправя на осветителни тела от 230 волта да работят на 12 волта ,просто си слагаш лед крушки с цокъл Е27.

ето ти лед крушки на 12 волта https://www.ultralux.bg/bg/led-krushki#f11='161'
nikolov333 - майстор
Не го хвърляй толкова на "дълбокото", че темата ще стане 60 страници докато му светне на двора.. :-D :lol: :lol:
Иначе за късите съединения при много тела, има и по-лесен начин, но зависи и как са свързвали телата..
valentino76bs - майстор
nikolov333 написа:
Иначе за късите съединения при много тела, има и по-лесен начин, но зависи и как са свързвали телата..
И според теб как са свързани тези 54 тела които колегата ги е гледал?
Би ли споделил лесния начин...
nikolov333 - майстор
Разделяш ги на 2*27.. тестваш двете вериги за късо. В която го намериш, делиш пак на 2.. и така, по пътя на логиката.. Въпроса е, дали свързването позволява разделяне на захранващата линия..:-D
Последна промяна от nikolov333 на ср апр 18, 2018 10:56 pm, променено общо 1 път.
valentino76bs - майстор
А ха ...ама ти да не мислиш ,че мой е отварял една по една лампите всичките? :)
Абе то отстрани лесно всичко я да те кача на един ред лампи дето е вдигнат над машините и не може нито стълба нито нищо да вкараш и не може и да спреш машините ще видиш колко е лесно.Пък и да не е тоя вариант нищо да няма под лампите пак ще се изгърбиш докато го намериш
Скоро търсих един залепнал ключ на 18 етажен блок с н-броя ключове на етаж ...По едно време ми се прииска да се кача на 18 етаж и да скоча ....
nikolov333 - майстор
:lol: :lol: Стълбищното осветление е най-голямата простотия..а moimoi казва, че цял ден е отварял да търси късото на 54 лампи. Разбира се "има и друг живот", както казваха в оная реклама с колелото и мишката.. :-D
moimoimoi - майстор
цял ден се занимавах щото освен че ги преглеждах визуално сменях и изгорели лум.тръби.
а то късото не ставаше веднага а в някакъв интервал между 5 и 30 минути,бяха се опекли кабелите покрай един дросел
а относно стълбищното,един път гадовете от енергото бяха прищипали кабела за бутоните между вратата и таблото и кабела се заголил и опрял в метала, и така осигурява нула на стълбищното реле все едно че има бутон натиснат постоянно
tzetz009 - специалист
Моите "съболезнования" към колегата moimoimoi , особено ако е бил сам ! Много хора не си дават сметка , че най-трудното при монтаж и демонтаж на ЛЛ е опазването на целостта на "плексигласът"(дифузерът)((разсейвателят)).

:partyman: :partyman: :partyman:
k_garchev - специалист
Бях забравил за темата.Отдавна всичко е готово.Колкото и да ми казвахте да намеря майстор,реших сам да го направя ииии успях.Без абсолютно никаква помощ.И вече няколко месеца работят :mrgreen: Благодаря на всички за помоща и търпението.Ще кача няколко снимки.

Прикачен файл

IMG_8382.jpg

Прикачен файл

IMG_8361.jpg

Прикачен файл

IMG_8274.jpg

Прикачен файл

IMG_8273.jpg

Прикачен файл

IMG_8260000.jpg

Тема "Лампи в градина." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: