Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
150А че и няколко часа.
Пада на напрежение май беше макс към 1,75V на произволен.
При 1,5V си е 225W. Не е малко.
Без някакво охлаждане май няма да минеш.
Junak - майстор
abcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
...Веднъж включе, ще седи постоянно включен. Не мисля че честотата ще му влияе при положение че е включен.
По-включен няма да стане. Само средната стойност на тока ще определи загряването.
Той смята да го изключва от друго място. Иначе от управлението няма как да стане...
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Да, рабрах.
Мисълта ми беше, че той няма да има време да се самоизключи.
И честотата е достатъчно висока да седи все включен.
Сиреч не играе за загряването.
АБВ потребител - специалист
С други думи няма да изключи дори да премахнеш управляващият сигнал.
Веднъж включе, ще седи постоянно включен.


А като изсключа и двата тока и после пак искам да го включа ,трябва да запушен ,нали така,и като подам ток на упр.електрод пак да се отпуши. Или не е така??? :) А напрежението на анода ,ще го държи ли отпушен когато е отворена веригата???
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
АБВ потребител написа:

А като изсключа и двата тока и после пак искам да го включа ,трябва да запушен ,нали така,и като подам ток на упр.електрод пак да се отпуши. Или не е така??? :)
Би трябвало да е така, ако спреш анодният ток за време над времето за изключване.
АБВ потребител написа:

А напрежението на анода ,ще го държи ли отпушен когато е отворена веригата???
Тя като е отворена, ток не тече.
Като я затвориш обаче и още не си подал управляващо напрежение пак е възможно да се самовключи. Зависи от параметъра: критична скорост на нарастване на анодното напрежение. Стръмността на нарастване на анодното напрежение с други думи.
АБВ потребител - специалист
Значи има шанс да станат нещата.Другата седмица ще купя и ще пробвам.Благодаря за съветите и отделеното време :wink:
hakama - специалист
Трябва ми нещо на което да се сменят главите и да се върти бавно - за нанасяне на маз или гел по дадена точка от тялото.
Тези уреди са примерни, за които се сетих. Ако става - ще видя как да отлея подходяща глава от силикон/смола, така че с бавните обороти да не се разпенва гелът и да се почистват лесно.
Та, питането - как може да се намалят оборотите до към 50-100 об/мин? Тези са на батерии
Ето два примера, като първото има и клипче.
Facial Cleansing Spin Brush Set Electric

Друг вид: Electric Body Scrubber Set

пп; Защо от известно време не виждам търсачката?
valentino76bs - майстор
Уред с ултра звук не върши ли работа .....набива навътре лекарството в тъканите.
jordanvass - майстор
Оборотите на постояннотоковите (колекторните) мотори се регулират чрез промяна на постоянното захранващо напрежение. Но за толкова ниски обороти ще ти се наложи да ползваш редуктор. Трудно ще накараш мотора да се върти с 50-100 об/мин със стабилни обороти, защото ще има много малка мощност при ниско захранващо напрежение и при малко натоварване ще намаля рязко оборотите или направо ще спира. Този проблем може да се реши с обратна връзка по обороти и сериозен регулатор на оборотите, което е сложен вариант. Затова първо редуктор, за да вдигнеш оборотите на мотора поне 10 пъти и чак тогава захранваш с токоизправител, на който можеш да променяш напрежението. Успех!
hakama - специалист
jordanvass , звучи доста сложно, ами ако е уред с ниски обороти - да кажем 200, а на мен ми трябват 120 - не вярвам да се спъне чак толкова ако се подаде 60% ток.?
Оборотите са примерни, не съм тествал нещо с такава скорост, а и не се сещам за уред с такива обороти, от които да изкормя карантията...или да приспособя нужната глава (2-3см диаметър), идеята беше да се намали с тока (най-простото което един лаик може да приложи), а вече главата ще е играчка докато намеря материал и направя отливка...
съб апр 15, 2023 5:00 pmvalentino76bs написа:
Уред с ултра звук не върши ли работа .....набива навътре лекарството в тъканите.
Определено, но един профи втора ръка в момента го гледам намален е на 1600лв но засега не го мисля сериозно.
Или да пробвам с някой козметичен апарат, макар с една честота, но са по-маломощни...до 500лв

Тема "Въпрос за тиристор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: