Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stefarata - специалист
Привет. Напоследък разглеждам варианти за изграждане на малък соларен парк с цел бъдещ източник на пасивен доход. Идеята ми е енергията да е само за продажба на ЕРП. Може ли някой , който е минал през това да даде някои жокери- фирми, евентуални проблеми, стъпки до пускане в експлоатация и т.н.
brum - майстор
Почва се с търсенето на подходяща земя. Хем да е на достъпно място, хем да позволява свързване към мрежата, хем да е на прилични пари. Лошото е, че читави парцели нямало много. От хора дето търсеха преди година чувам, че всичко подходящо било изкупено и се препродавало на тройна цена. Те затова се отказаха.
D.Kalchev - специалист
Първото важно и задължително условие е да имаш правилният консултант. Това условие става още по-важно, ако проектът и инвестицията ще разчитат на кредит от банка. Този тип проекти и инвестиции станаха особено популярни в последните една или две години. Осъществяват се основно в жилищни селски имоти с трафопост в непосредствена близост. Важно условие е имотът да се обитава и част от енергията да се ползва за лични нужди. Остатъкът от енергията се продава на ЕРП-то. За целта трябва да имаш предварителен договор и проект. Проектът не знам точно на колко нива и къде се съгласува. Това е процес обвит в мистика и загадки.
шоп - майстор
Още веднъж си направи сметките. Такива централи не се правят от частни лица, а от фирми.
Ако нямаш такава и тепърва отваряш фирма калкулирай хонорар на счетоводителя и осигуровки.
Ентусиазъмът ти ще спадне:-(
stefarata - специалист
Нямам фирма. Просто имам един имот, апартамент, който ми е свободен и не ми носи никакви доходи. Идеята ми е да го продам, да взема в някое близко селце имот и там да сложа слънчевите панели
brum - майстор
Наскоро го смятахме как е това като инвестиция ако е за собствени нужди. По-добре е отколкото да държиш пари в банка от всякъде.

Обаче ако е за доход не съм сигурен кога и как ще се избие. Та намери консултант, виж какви разходи ще имаш и какви приходи можеш да очакваш при цените към момента и после го мисли пак. Подозирам, че ще се откажеш.
D.Kalchev - специалист
ср апр 26, 2023 12:36 pmstefarata написа:
Нямам фирма. Просто имам един имот, апартамент, който ми е свободен и не ми носи никакви доходи. Идеята ми е да го продам, да взема в някое близко селце имот и там да сложа слънчевите панели
Такива приказки звучат много наивно и показват само едно, че нямаш никаква идея как може да се случи на практика. Имаш ли представа как се подготвя предварителен договор с ЕРП-то и на какви цени евентуално ще се изкупи тази енергия? Другото което не знаеш е, че ЕРП-тата въобще не обичат дребни производители и избягват да се занимават с такива присъединявания.
Pansim1 - специалист
вт апр 25, 2023 8:04 pmstefarata написа:
Привет. Напоследък разглеждам варианти за изграждане на малък соларен парк с цел бъдещ източник на пасивен доход.
хахахахахахахахахаахахахахахха
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Запитай се защо е такава реакцията ми. :?
stefarata - специалист
ср апр 26, 2023 10:38 pmPansim1 написа:
вт апр 25, 2023 8:04 pmstefarata написа:
Привет. Напоследък разглеждам варианти за изграждане на малък соларен парк с цел бъдещ източник на пасивен доход.
хахахахахахахахахаахахахахахха
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Запитай се защо е такава реакцията ми. :?
Сподели

Тема "Инвестиция във ФЕЦ 30 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: