• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте!
Искам да поставя прекъсвачи на кабелите на принтера, скенера и едно удължение, което ползвам за поялника.
В магазина ми дадоха ето този ключ (светещ) и ми казаха, че 6А издържали до 1500W натоварване и нямало да има проблем да ползвам този ключ. Купих 3 броя (по един за всеки кабел). Продавачката ми каза, че в едното гнездо ще сложа фаза, а в другото нула и заземяване заедно, понеже и в контакта инсталацията е двупроводна и нямало значение. На мен обаче ми се струва, че при такова свързване, ако някой път извадя щепсела и го обърна, т.е. рогчето с нулата да влезе в дупката на фазата... ще тръгне ток и по шината на щепсела и ще стане една никаква...
Та въпросът ми е: как мога да си направя прекъсвач на трижилен кабел без да застрашавам живота си?
Нямам техническо образование, а само базови познания как да си сменя контакт и ключ за осветление.

Прикачен файл

key3.jpg
key3.jpg (110.02 KиБ) Видяна 1028 пъти

Прикачен файл

key2.jpg
key2.jpg (109.8 KиБ) Видяна 1028 пъти

Прикачен файл

key1.jpg
key1.jpg (94.53 KиБ) Видяна 1028 пъти
sstefanov - майстор
2 проводника, 2 клеми - какъв е проблема?
Земното не се прекъсва.
sstefanov написа:
2 проводника, 2 клеми - какъв е проблема?
Земното не се прекъсва.
Проблемът е, че вътре няма място за трети проводник, който да не се прекъсне. Няма как да мине отстрани или отдолу.
hidrazin - майстор
Изображение

А продавачката спокойно можеш да я хлопнеш по тъпата кратуна...
:partyman:
nikolov333 - майстор
А, няма ли място да мине отвътре, под ключа, без да се прекъсва ЖЗ??..
nikolov333 написа:
А, няма ли място да мине отвътре, под ключа, без да се прекъсва ЖЗ??..
Няма място.
hidrazin написа:
Изображение

А продавачката спокойно можеш да я хлопнеш по тъпата кратуна...
:partyman:
Да ползвам разклонител за принтер, друг за скенер... само, за да им ползвам прекъсвачите... не е оферта.


Благодаря на всички за помощта, явно няма как да стане тази работа при положение, че ключовете са направени само за два кабела. В магазина ходих преди малко, отказват да си ги вземат обратно, дойде и собственикът и той обяснява, че нулата и земята се пъхали заедно и той бил лицензиран електротехник... абе българска работа. Отказвам се да я правя тая работа, ще си карам както досега.
hidrazin - майстор
Ами то от цялата тази работа няма и много смисъл де...
:partyman:
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Пускай третия извън ключа пък, щом няма място вътре. Да не го водиш на изложба я?
moimoimoi - майстор
закарай му ги на този лицензиран електротехник/собственика да ги свърже и после да пробва да ги вклячи в контакта, вероятноста да гръмне е 50:50 от първия опит, естествено ако изкара късмет първия път го накарай да обърне щепсела
обаче има е такива щепсели http://www.elkab-bg.com/page.php?n=128780
Прикачен файл:
razshte305.jpg
razshte305.jpg (7.53 KиБ) Видяна 887 пъти
или пък това https://www.mr-bricolage.bg/bg/%D0%9A%D ... 7/p/936903
Прикачен файл:
изтеглен файл.jpg
изтеглен файл.jpg (7.92 KиБ) Видяна 884 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Междинен ключ 220V/6A на трижилен кабел?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: