Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
ElKiril написа:
....ама как да им кача звука който искам ...
Избрал си грешен звук и мелодия!
Избери си тоя и ще прекарваш много по-малко вътре от торбалановата минута.
(Тоя пък как ли се...ре за няма и минута? Вероятно като самосвал от Козлодуй !!! ) :lol:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kFa4Dh6QcJs[/youtube]
:partyman:
P.S. Съжалявам но няма птипенца които да ти пеят Шушана... :lol: :lol: :lol:
nikolov333 - майстор
Не мисля, че ще има евтин готов вариант, но ако тръгна да си правя такава "екстра", бих ползвал евтин mp3player с bluetooth колонка. Двете устройства се сдвояват предварително и се захранват за да са включени постоянно. Записваш избрания звук на карта или във плеъра и остава да се измисли как да имитираш натискане на бутона Play и Stop при пускане и спиране на осветлението от ключа. Аз си извеждам бутоните на едно дистанционно за радио ключове за осветление с кабели на пуш бутони в стенни конзоли с една проста схема с оптрон, но при обикновен ключ ще ти трябва друга схема, която да подава моментно контакт при включване на бутона Play и при изключване на бутона Stop на плеъра. Мисля, че потребителя Jekasus беше писал, че е правил такава екстра някъде по форумите, но не съм сигурен.. Ако искаш пиши му съобщение да го питаш и не забравяй да споделиш.
nikel - специалист
Преди 28 год. го играх това упражнение по най елементарния начин.Преди поставяне на плочките сложих кабел от касетофона /друго тогава нямаше/ до тоалетната.Преди влизане пусках касета с музика която ми харесва.И това не само за ползване на тоалетна,а и за вана.Още стои тонколонката макар че вече касетофона замина по реда си.
п.п.И от какво толкава се разтревожи?
Вграждаш едно такова в лампата след малка доработка
https://ru.aliexpress.com/item/Fghgf-20 ... autifyAB=0
torbalan - Дървен философ
shadow__01 написа:
torbalan написа:
Аз минутата, дето съм вътре, мога да я преживея и без музика... :)
Минутата ясно, но другата работа иска повече време? Особено ако не вървят "нещата".
:)

Дали едната или другата работа - повече от две-три минути не губя в тоалетната ;)
nikel - специалист
Еее не приказвай такива работи, човека може да си чете вестника там на спокойствие.
nikolay_1 - специалист
Мисля че при теб ще има мини вариант на смарткъща проект, нещо като "смарткенеф"...

Аз бих разширил леко твоето задание:

- влизаш
- лампата светва сама, водопада шурва, пиленцата почват да пеят на батко, бидето подканващо засиява с мека разноцветна ЛЕД светлина
- сядаш
- работиш
- казанчето шурва и то, следва измиване и изсушаване (на теб)
- ставаш
- излизаш, при което смарткенефа се връща в режим стендбай, готов за следващ клиент

Датчик за движение ще трябва, много са евтини. Плейъра може да го зациклиш да повтаря безкрайно, а захранването на колонката и лампата да се контролира от датчика.

Японските умни тоалетни мисля че и тук във форума са обсъждани -

http://jpninfo.com/5861
Hursa - майстор
Не знам, на мен идеята ми хареса. Особено е подходяща за кабинети и малки офиси, организирани в апартаменти, например. Работещите или клиентите да могат да се отпуснат в тоалетната, ако им се наложи, без да се притесняват от евентуалните звуци, поне ако звуците могат да бъдат заглушени :).
Може би най-евтината реализация е с колонка (т. н. "блутут", особено ако не се предвижда ремонт и инсталация на цялостна система). Голяма част от тях имат вграден плеер, слот за карта памет, при включване, ако няма блутут сигнал включват плеера със записаното на картата. Достатъчно евтини са, а да им се подаде постоянно захранване и да се включва с включване на светлината е сравнително лесно решимо.
torbalan - Дървен философ
Мисля, че може да се намерят колонки директно с гнездо за SD карта.
DMN - майстор
ElKiril написа:
Здравейте , искам да си направя примерно шум на водопад в тоалетната , но не искам да го управлявам от телефона а .. влизам в тоалетната и със светване на осветлението да започва водопада да шурти и птипенца да ми пеят , но нямам идея как да стане това ! Моля за помощ
Вземи си това:
Прикачен файл:
images.jpg
images.jpg (5.13 KиБ) Видяна 1483 пъти
Хем истински натурален звук на "водопади", хем и практично за чистене и облекчаване на задници, не визирам теб де, ама все пак имай едно на ум, за бидето говоря.
После сподели резултата.
:partyman:
Hursa написа:
Специално тези - с плеер, може би някой от дадените за "стенен монтаж". Дори може би имат готова "функция" за включване с осветлението. Но си трябва окабеляване, а това в готова баня или тоалетна (ако в момента не е в ремонт) не е съвсем елементарна процедура. Иначе остава варианта с "блутут" колонките (с вграден плеер, само карта памет им трябва, има и "туристически" - влагозащитени).
(но идеята ми харесва - дава буквално значение на израза "да се отпуснеш" :))
Тоалетната в момента е в ремонт за това се интересувам за красив и прибран начин за изпълнението на тази прищявка , но не разбирам този блутуут защо ми , не искам да го контролирам от телефона а от ключа за осветлението

Тема "Успокояваща мелодия в тоалетната" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: