Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Блутута е удобство, за да предаваш сигнал до колонка, която може да е в тавана или на друго място в помещението без да е свързано с източника на звука. Моята идея е да са отделени източника и колоната, която излъчва звука за да можеш да си сложиш източника на сигнала на достъпно място и да му сменяш картата или мелодиите на звука, ако ти омръзне старата, а блутуут колонката да е някъде по тавана.. Имаше едни мини блутут колонки в Лидъл по 20-тина лева, които са водоустойчиви, специално баня с батерия и вдигат доста врява.. купил съм си 2-3 такива за излети и екскурзии, като я докарам до там.. :lol:
Chefo77 - майстор
torbalan написа:
shadow__01 написа:
torbalan написа:
Аз минутата, дето съм вътре, мога да я преживея и без музика... :)
Минутата ясно, но другата работа иска повече време? Особено ако не вървят "нещата".
:)

Дали едната или другата работа - повече от две-три минути не губя в тоалетната ;)
Я пробвай да се тупнеш силно по рамото. :lol: :lol: :lol:
Hursa - майстор
ElKiril написа:
Hursa написа:
Специално тези - с плеер, може би някой от дадените за "стенен монтаж". Дори може би имат готова "функция" за включване с осветлението. Но си трябва окабеляване, а това в готова баня или тоалетна (ако в момента не е в ремонт) не е съвсем елементарна процедура. Иначе остава варианта с "блутут" колонките (с вграден плеер, само карта памет им трябва, има и "туристически" - влагозащитени).
(но идеята ми харесва - дава буквално значение на израза "да се отпуснеш" :))
Тоалетната в момента е в ремонт за това се интересувам за красив и прибран начин за изпълнението на тази прищявка , но не разбирам този блутуут защо ми , не искам да го контролирам от телефона а от ключа за осветлението
Щом е в ремонт - сигурно решението с окабеляване, вградени колонки и вграден плеер е по-добро. Както на вид, така и като качество на звука. Имах предвид двата „усилвателя” за вграждане от сайта, който пуснах за пример. До колкото разбирам те могат да изпълняват, както това получено по блутут връзката, така и записаното на карта памет или юесби "памет" чрез вградения плеер (и двата ги дават, че имат вграден мп3 плеер, имат юесби и слот за памет, първия може и да няма слот, вижда се на картинката, но не е даден в описанието), вероятно могат да зареждат в паметта и файлове получени по блутут (поне втория). И двата имат аудио вход – така, че може да им подадете и сигнал от друг, може би по качествен „аудио източник”. Поне втория плеер има доста функции за включване и изключване, но съм зле с английския и не съм сигурен точно какви. Но най-вече – не твърдя, че на този сайт даденото е качествено, просто беше първия, който намерих за пример (за "озвучителни системи за баня"). До колкото разбирам са китайско производство – може и да е сравнително качествено, може и да е абсолютен боклук - нямам "поглед" върху тази техника. Съвсем не съм спец в електрониката, още по-малко в аудиотехниката – така че не бих могъл да препоръчам нещо конкретно. :)
valentino76bs - майстор
Chefo77 написа:
torbalan написа:
shadow__01 написа:
Минутата ясно, но другата работа иска повече време? Особено ако не вървят "нещата".
:)

Дали едната или другата работа - повече от две-три минути не губя в тоалетната ;)
Я пробвай да се тупнеш силно по рамото. :lol: :lol: :lol:
Ако с colon irritabile може и по малко от минута :)
Chefo77 - майстор
valentino76bs написа:
Ако с colon irritabile може и по малко от минута :)
Той смисълът беше друг, Митко няма да се разсърди, надявам се :wink:
engineer - специалист
Сигурно щях да игнорирам тази тема заради дълбокото безсмислие, но... и моята WC е в процес на монтаж. А жена ми спомена за вана с хидромасаж. Май една мрз или блутуут ще е приличен вариант. една евтина SD карта събира 4 часа музика, а аз на моите години повече от 3 часа във вана с жена не мога.
Ще го внеса на обсъждане пред Семейния съвет.
sstefanov - майстор
Заложи на bluetooth, там нямаш ограничения.
Между другото, имам един контролер, който при пускане на лампата праща до споменатия по-горе модул по IR команди Power ON и Play, за да се чуе музиката в банята :) При изгасванe (след известно време) съответно командите са Stop и Power off. Също така включва и изключва и вентилатор по подобен начин. :)

Тема "Успокояваща мелодия в тоалетната" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: