Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
petrov7111 - специалист
Здравейте, моля за малко помощ относно зарядно за винтоверт Hitachi DV 18DCL. Модела на батерията е BCL1815 . Нямам зарядното и искам да си направя такова. На батерията има 6 извода с означение : +, -, LS, T, LE, L+ . Някой запознат ли е на какво отговарят тези изводи, кой за какво е ? Благодаря на отзовалите се на помощ.
moimoimoi - майстор
да беше си напрвил и винтоверт,колко му е,та така и със зарядното
Duke_BG - специалист
аз имам винтоверт но нямам батерия
отвори батерията и снимай Т по всяка вероятност е температурния контрол + и - са изхода - на винтоверта сигурно има пластини само там.
а другите ??
отвори батерията и ще разбереш - сигурно в нея има литиево йонни батерии и платка която да контролира заряда
petrov7111 - специалист
Към моймой.... - глупав отговор, не знам защо си правиш труда да пишеш. Ако нещо не ти харесва - подминавай го. Зарядно , ако не знаеш не е трудно, поне за мен да си направя. Винтоверт е МНОООГО трудно и безсмислено да се прави.
petrov7111 - специалист
Duke_BG написа:
аз имам винтоверт но нямам батерия
отвори батерията и снимай Т по всяка вероятност е температурния контрол + и - са изхода - на винтоверта сигурно има пластини само там.
а другите ??
отвори батерията и ще разбереш - сигурно в нея има литиево йонни батерии и платка която да контролира заряда
Благодаря ти за отговора, но не успявам да кача снимка, ако можеш ми кажи как да го направя. Всичките изводи имат пластини и се ползват, вижда се и на картинки от нета на зарядното.
ESPACE - майстор
petrov7111 написа:
Зарядно , ако не знаеш не е трудно, поне за мен да си направя.
Аз нещо не мога да те разбера. Как хем не ти е трудно, хем не можеш да си направиш???
hidrazin - майстор
petrov7111 написа:
Зарядно , ако не знаеш не е трудно, поне за мен да си направя.
Е, щом това ти е лесно, то ще ти е МНОООООГО лесно да разбереш кой извод за какво е.
След като разчекнеш батерията.
И после да ни кажеш как си направил зарядното... :-D
:partyman:
P.S. За качване на снимки има цяла тема.
Форума има и работеща търсачка.
Иначе - МНОООГО е лесно. Както в много други форуми...
P.S.2 Еспейс ме е изпреварил.... :-D
petrov7111 - специалист
ESPACE написа:
petrov7111 написа:
Зарядно , ако не знаеш не е трудно, поне за мен да си направя.
Аз нещо не мога да те разбера. Как хем не ти е трудно, хем не можеш да си направиш???
Елементарно Уотсън ! Хора, четете това, което съм написал в темата, а то е : че ми трябва разчитане на клемите на батерията, друго за сега не ми е нужно.
petrov7111 - специалист
hidrazin написа:
petrov7111 написа:
Зарядно , ако не знаеш не е трудно, поне за мен да си направя.
Е, щом това ти е лесно, то ще ти е МНОООООГО лесно да разбереш кой извод за какво е.
След като разчекнеш батерията.
И после да ни кажеш как си направил зарядното... :-D
:partyman:
P.S. За качване на снимки има цяла тема.
Форума има и работеща търсачка.
Иначе - МНОООГО е лесно. Както в много други форуми...
P.S.2 Еспейс ме е изпреварил.... :-D
Логиката ти издиша. Разчекнал съм веднага батерията, ти как мислиш ?
MamaMy - майстор
Ми тогава що питЪш? Значи ти е ясно всичко като през зимата. :lol:

Тема "Зарядно за акумулаторен винтоверт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: