Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ridik - специалист
Здравейте, наскоро се сдобих с честотен регулатор който ми е необходим за задвижване на трифазен ел.мотор за пчеларска центрофуга.Човекът от който го закупих ме предупреди ,че регулатора който е с монофазно захранване L1 трябва да е обезателно фаза, а N нула.Това е повече от ясно, но центрофугата няма да седи все на едно място, а заедно с нея и инвертора.Знаете какви са монофазните щепсели ,можеш всякак да ги завъртиш,а не иде все да тичам с фазомер.Интересува ме имали някакво устройство което да свържа между щепсела и инвертора което да прекъсва напрежението , ако фазата се размени с нулата и съответно да подава напрежение при правилно подаване на фаза към L1.
moimoimoi - майстор
пълни глупости
тоя инвертор да не е гаражно производство
plamen6703 - майстор
ridik написа:
Човекът от който го закупих ме предупреди ,че регулатора който е с монофазно захранване L1 трябва да е обезателно фаза, а N нула.
Човека ти го е казал това за "авторитет", така подчертава "качествата" на продаваната стока и те кара да се чувстваш по-уверен, че си даваш парите за нещо, което струва повече от цената, която плащаш :cool:
Има и продавачи, които като усетят някой, че "разбира" колкото тях от техника и ти напълват главата с логорея. :partyman:
ridik - специалист
Това е въпросния инвертор-http://provent.com.ua/product/preobrazo ... kcd200220/ . Продавача ми каза, че фазата трябва да е обезателно на L1 , или инвертора ще изгори.Вярно, досега с не съм имал работа с инвертори и не знам има ли истина в думите му ,или обръщането на шукото за инвертора няма значение.Между другото наистина L3 е означен с нула.Да инвертора не е Данфос или Митцубиши ,но дотам стигат финансите.
cvettomirr - специалист
Емерсон също не са лоша марка инвертори. Взимаш от старите контакти които са 25 ампера приличат на трифазни, и са зарязани от едната страна, тав няма как да го обърнеш и си ти, прочети хубаво ктижката преди да инсталираш инвертора
torbalan - Дървен философ
Струва ми се, че този инвертор е предназначен за стационарно монтиране, а не за разнасяне.

Ако идеята е да обикаляш от пчелин на пчелин - тогава ми се струва, че трябва да си ходиш с фазомера в джобаа...

Ако ще го ползвааш на краен брой места - по-горе ти казаха.

Изображение

Не казвам, че точно от този сайт трябва да го поръчаш, но този тип щепсел няма как да го включиш на обратно.
krasi92 - майстор
Ако се ползва на доста места има преходни контакти от шуко към евро контакти а на ивертора еврощепсел.Това не изключва фазомера или да присадиш една глим лампичка на евро куплунга която да свети когато фазата от контакта съвпада с L1 на инвертора
ridik - специалист
Даа,имам такъв под ръка .Но май наистина ще нося фазомера в джоба.
jordanvass - майстор
Сложи си един контактор, а бобината му включи между занулителната клема на щепсела и извода, който трябва да е фаза. Ако контакторът включи, ще ти подава мрежата към инвертора. Ако не включи - обръщаш щепсела обратно. Ако и тогава не включи, значи контактът не е занулен и трябва да внимаваш.
ridik - специалист
jordanvass написа:
Сложи си един контактор, а бобината му включи между занулителната клема на щепсела и извода, който трябва да е фаза. Ако контакторът включи, ще ти подава мрежата към инвертора. Ако не включи - обръщаш щепсела обратно. Ако и тогава не включи, значи контактът не е занулен и трябва да внимаваш.
И аз се сетих за това с контактора ,но се надявах на някоя джаджа за която да не търся и за нея кутия, а да лепна направо на захранващия кабел.Иначе имам такъв контактор с бобина на 220в 6А ,но ще видя дали ще има място в кутията за инвертора ,ч е то там и потенциометър и пусков ключ....

Тема "въпрос за инвертор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: