Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lov - майстор
iliya_i написа:
Аз бих процедирал така (Разновидност на вече описаното от Лов):

1. Само на един от кабелите в двата девиатора има фаза. Намирам я с фазомер/фазоуказател, абе отвертката с глим лампа (щото сега могат да се включат и философите).
2. Този кабел с фазата включвам на единната клема на ключа. На другата клема другите два.
3. Четирите на кръстатия - заедно.
4. В другият девиатор трите заедно.

Тук варианта с пробите и грешките отпадна :partyman:
Това което го обясняваш и си е баш така но повярвай ми за хора които са скарани с електротехниката това е най-тъпото обяснение за да светнат ламбите. :)
И ще се аргументирам. Не знаеш от кой девиатор му е захранена схемата и кой ще му е най удобно да ползва в случая. Аз и за това допълних в последствие че може да се сложи и на мястото на кръстатия. Да не говорим че ако се почнат разходките с фазомера :lol: не се знае де ще светне само по индукция и ще се започне една риторика дето на края на никой нищо не му е ясно но важното е че се е изказал. Та по добре без никакви фазомери и други помощни средства освен клещи и отвертка.
nikolov333 - майстор
Аз бих предложил 5-ца и 3-ка Wago клеми с идеята да не ползвам клещите.. :lol: :partyman:
lov - майстор
Тъй, тъй наливай масло в огъня. :lol:
А ония дни се бях омазал и нямаше как да извадя телефона. А си беше само за снимка и гениални решения. Резнали кабела след клемата и го снадили със керпедена. :lol: И викат идвай че само не се запалихме. То 12 волта 6-7 ампера ама всичкото се облива в масло и нали се сещаш колко държи ПВЦ лентата пък и хлабава връзка. :-D

:partyman:
gogo7777 - майстор
plamen6703 написа:
Най-тъпото е, когато зидар и железар се опитват да дават това, което го нямат /акъл/ в тази област, на човек, който само това е работил, продължава да работи, и ако е жив и здрав с това ще се пенсионира!
Тук не става дума нито за рязане на стъкло, нито за заваряване, а става дума за електротехника :partyman:
Къде видя да давам акъл на електричар?....."електротехника"...това звучи гордо. :lol: :lol: :lol:
Ти да не се припознаваш у всяка тема като някакъв капацитет. Не знам къв си електронатегач ли, електропедал ли, пумяр ли или си просто една форумна курва. До сега не си показал никви признаци на умения, знания и желание да отговориш на тематичен въпрос на съфорумник. Риториката ти е гейска, безмислена, празна и глупава.
Hoвoceлckи - майстор
plamen6703 написа:
... се опитват да дават ... /акъл/ в тази област, на човек, който само това е работил, продължава да работи, и ако е жив и здрав с това ще се пенсионира!
Първо - изобщо не съм давал акъл на теб в никоя тема. Просто, защото това не е за теб, след като до сега не си поел необходимия минимум. Ако имаше въпросните знания трябваше да кажеш на питащия още в началото как да си свърши работа. Това го стори моймой и всички постове след него са ... излишни. Казах на козела, да не обърква човека и евала му - разумно си замълча. После обаче се изсипаха още куп разбирачи да повторят същото, но по възможно най-неразбираемия начин. Ти и това не направи. За теб беше важно да изтъкнеш, че съм широк специалист. Ми уплаши гаргите с това.
Второ - Бог да пази клиентите от "професионални електротехници" нечували в кариерата си куп професионални термини!
Амин
kGitsov - специалист
Пичове, това да не ви е селски пазар тука?
Пийте повече бира и фапвайте че много напрежение сте натрупали!

По темата.. кръстатия на куп и на единия девиатор фаза с още един и светна фасунгата. :supz: :prayer:
tzetz009 - специалист
:-D Ашколсун-машала-аферим-чок гюзел-баш на таман ! :-D
И да звъннеш един телефон на твоя "жичкаджия" да си носи повечко термошлауха !

:partyman: :partyman: :partyman:
kozl - майстор
Вероятно по следния начин :?
От ляво - надясно:
- конзола-1 обикн.ключ от една страна фаза да му влазя, а от друга синьо и зелено заедно съединено
- конзола-2 всите жици заголени и накуп съединени
- конзола-3 като средната се действа
Прикачен файл:
Вер схем дев кръст дев.jpg
Вер схем дев кръст дев.jpg (19.31 KиБ) Видяна 877 пъти

Тема "Обикновен ключ в мрежа от два девиатора+ кръстат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: