• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Готово. Направих си го както си пише по книгите. Зануляването на трижилния кабел си го свързах към нулата в бойлерното табло преди ключа. Така в контакта на заземителните пластини винаги ще има нула. Между другото относно въпроса с утечката се сетих, че ако бойлерното табло е изключено, нулата ще отива само към корпуса на уреда, така че опасно би било ако някой пипне сушилнята в този момент, но за самата електроника на машината едва ли. Като си е направено и както си трябва, ако след 15 години хората решат да си слагат бойлер там, поне връзките в таблото ще са си както трябва. :-D Благодаря на всички които се включиха в темата и ме насочиха към правилния избор.
hakama - специалист
Да не пускам нова тема - да попитам тук?

Трябва ми затворен контакт (със светещ ключ) - за монтаж на стена на остъклен балкон, сравнително добре капсулован - ако случайно пръсне някоя капка от дъжд.
Как да разбера по амперите, дали ще ми върши работа?
Трябва ми засега за печка раховец
– Ел. фурна [W] – 1 630 W
– Електрически котлон Ø 180 mm – 1250
– Електрически котлон Ø 145 mm [W] – 800
+ парти грил (800W), него ще държа постоянно включен (по-често се ползва и ще го "гася" с копчето на разклонителя), и ще се дърпа щепсела му само когато фурната работи (по-рядко се пече на нея).
T.e. макс 2430W (прекосили 3200W) ще са номиналните.

Някой пишат и мощността, но повечето само амперите - по тях мога ли да се ориентирам дали ще издържи на дадена мощност?
Мисля да видя тези колко са по каталог:
nomer 1,
nomer 2 ще е по-евтин сигурно.

Toва достатъчно ли ми е: P=I.U = 16 x ~220V = ~3520W :supz:

1.5квадрата кабел (с какъвто вървят повечето - каква мощност поддържа? 3500W?) - аз съм подготвил трижилен кабел 4-квадрата (~5m), от усиления контакт ще дръпна ток).
Последна промяна от hakama на ср май 23, 2018 6:31 pm, променено общо 1 път.
iliya_i - майстор
ср май 23, 2018 3:07 pmhakama написа:
По скоро монтирай ключ на самият партигрил, само за него. Тая простотия разклонител с ключ става за компютри, а не за печки.
Вземи си един троен противовлажен контакт IP44 или IP54, вържи го на 3x2.5 кв. мм кабел и си решаваш проблема трайно.
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за свързване на контакт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: