• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
plamen6703 - майстор
шоп написа:
plamen6703 написа:
За теб остава да приемеш варианта "за толкова пари, толкова работа" :cool: :partyman:
Абе аз не съм съвсем съгласен!
Писах няколко мнения и в другата тема, опитах се да помогна до колкото мога.
Лазар е прав, че донякаде не се ценят мненията, но както и да е.

Пламен, мога да кажа, че моят опит с подобен ценови клас помпи ( даже по евтини 45- 50 лв) е доста успешен. За парите си предлагат даже доста повече. Но в този случай съм изненадан от стоповете и най-вече от последващият след 2-3 минутен САМОСТОЯТЕЛЕН рестарт :?
Имам "Райдер" за около тия пари, работи учудващо добре и даже си изкара гаранцията, и още работи :) Аз също нямам обяснение за проблема в неговият случай, но е хубаво, че е в гаранция! :partyman:
hidrazin - майстор
r00t3r написа:
...ама съм програмист от 15 години така ...
Това обяснява всичко. Моя копютърджия често ми се иска да го разчекна и да го увеся на първия стълб.
По-безотговорни и небрежни хора едва ли има...
Ти май дори и не може да проумееш че въобще не става въпрос за ресурса на сървъра???
Ми кат си написал толкова много форуми, трябваше да знаеш че те имат и правила....
Като си се регистрирал би трябвало да си се запознал с тях и да ги спазваш.
А сега бегай с помпата към контейнеро... :-D
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
r00t3r написа:
Абе пичага, първо сложих темата в електротехника защото прецених, ,че темата е за там, второ няма опция да изтрия старата тъй, ,че не е вината моя, трето от помпи не разбирам, ама съм програмист от 15 години така, ,че успокои се. Доста форуми имам написани, няма да ви вземе ресурса на сървъра една тема повече или по малко. :)
Те програмистите ни неграмотни, ний се кахърим за простия народ :x ! Едно време програмистите бяха ел. инженери и нямаха проблеми с такива елементарни проблеми от електротехниката :cool: . Аз ще ти кажа какъв и е проблема на помпата и в тази тема, макар че в предната тема ел. инженера ти каза - понеже е правена икономично, с китайски тънки кабелчета, за да се застрахова, производителят е сложим термозащита, която включва при претоварване, за да не изпуши мотора. Сега дори да я занесеш в сервиза, ще ти кажат, че това е нормално, защото я претоварваш. Работи ли - работи, изключва ли - изключва, значи и защита е наред - взимай си я бягай :) ! Аз ще ти кажа как да я излекуваш, но може да не ти хареса - слагаш на изхода кран и го притваряш за да намалиш дебита на 1/4 от сегашния и с учудване ще забележиш, че момпата ще спре да изключва. После отваряш малко крана и пак се ослушваш и така докато пак започне да изключва. После връщаш малко назад крана и си готов с настройките. Ама малко бил дебита - ами за толкова си платил, казаха ти го :wink: ! А, щях да забравя - най-добре директно след изхода на помпата да редуциращ от 1" на 3/4" или дори на 1/2", за да избегнеш крана. Успех!
шоп - майстор
plamen6703 написа:
шоп написа:
plamen6703 написа:
За теб остава да приемеш варианта "за толкова пари, толкова работа" :cool: :partyman:
Абе аз не съм съвсем съгласен!
Писах няколко мнения и в другата тема, опитах се да помогна до колкото мога.
Лазар е прав, че донякаде не се ценят мненията, но както и да е.

Пламен, мога да кажа, че моят опит с подобен ценови клас помпи ( даже по евтини 45- 50 лв) е доста успешен. За парите си предлагат даже доста повече. Но в този случай съм изненадан от стоповете и най-вече от последващият след 2-3 минутен САМОСТОЯТЕЛЕН рестарт :?
Имам "Райдер" за около тия пари, работи учудващо добре и даже си изкара гаранцията, и още работи :) Аз също нямам обяснение за проблема в неговият случай, но е хубаво, че е в гаранция! :partyman:
+1 към мнението.
И аз имам райдер, даже вече цената му е под 50 лева. Работи дуракоустойчиво и без никакви проблеми и никога не е правил самостоп!

Не е нужно винаги да се купуват помпи за по 300-600 или 1000 лева!
r00t3r - помощник
LazarGanev написа:
r00t3r написа:
Абе пичага, първо сложих темата в електротехника защото прецених, ,че темата е за там, второ няма опция да изтрия старата тъй, ,че не е вината моя, трето от помпи не разбирам, ама съм програмист от 15 години така, ,че успокои се. Доста форуми имам написани, няма да ви вземе ресурса на сървъра една тема повече или по малко. :)
Те програмистите ни неграмотни, ний се кахърим за простия народ :x ! Едно време програмистите бяха ел. инженери и нямаха проблеми с такива елементарни проблеми от електротехниката :cool: . Аз ще ти кажа какъв и е проблема на помпата и в тази тема, макар че в предната тема ел. инженера ти каза - понеже е правена икономично, с китайски тънки кабелчета, за да се застрахова, производителят е сложим термозащита, която включва при претоварване, за да не изпуши мотора. Сега дори да я занесеш в сервиза, ще ти кажат, че това е нормално, защото я претоварваш. Работи ли - работи, изключва ли - изключва, значи и защита е наред - взимай си я бягай :) ! Аз ще ти кажа как да я излекуваш, но може да не ти хареса - слагаш на изхода кран и го притваряш за да намалиш дебита на 1/4 от сегашния и с учудване ще забележиш, че момпата ще спре да изключва. После отваряш малко крана и пак се ослушваш и така докато пак започне да изключва. После връщаш малко назад крана и си готов с настройките. Ама малко бил дебита - ами за толкова си платил, казаха ти го :wink: ! А, щях да забравя - най-добре директно след изхода на помпата да редуциращ от 1" на 3/4" или дори на 1/2", за да избегнеш крана. Успех!
Еми ще те разочаровам :) Намалих я и на 1/2 и пак изключва МОМПАТА както се изрази след забележката с правописа :) Между другото не знам в кой век живееш ама разбиранията ти за програмисти са малко погрешни :)
Последна промяна от r00t3r на нед май 20, 2018 8:58 pm, променено общо 2 пъти.
r00t3r - помощник
шоп написа:
plamen6703 написа:
шоп написа:

Абе аз не съм съвсем съгласен!
Писах няколко мнения и в другата тема, опитах се да помогна до колкото мога.
Лазар е прав, че донякаде не се ценят мненията, но както и да е.

Пламен, мога да кажа, че моят опит с подобен ценови клас помпи ( даже по евтини 45- 50 лв) е доста успешен. За парите си предлагат даже доста повече. Но в този случай съм изненадан от стоповете и най-вече от последващият след 2-3 минутен САМОСТОЯТЕЛЕН рестарт :?
Имам "Райдер" за около тия пари, работи учудващо добре и даже си изкара гаранцията, и още работи :) Аз също нямам обяснение за проблема в неговият случай, но е хубаво, че е в гаранция! :partyman:
+1 към мнението.
И аз имам райдер, даже вече цената му е под 50 лева. Работи дуракоустойчиво и без никакви проблеми и никога не е правил самостоп!

Не е нужно винаги да се купуват помпи за по 300-600 или 1000 лева!
Абсолютно съм съгласен и най вероятно ще се насоча към друга помпа тая съм я отписал може да и махна защитата докато не изпуши и после в кофата и следващата :)
r00t3r - помощник
hidrazin написа:
r00t3r написа:
...ама съм програмист от 15 години така ...
Това обяснява всичко. Моя копютърджия често ми се иска да го разчекна и да го увеся на първия стълб.
По-безотговорни и небрежни хора едва ли има...
Ти май дори и не може да проумееш че въобще не става въпрос за ресурса на сървъра???
Ми кат си написал толкова много форуми, трябваше да знаеш че те имат и правила....
Като си се регистрирал би трябвало да си се запознал с тях и да ги спазваш.
А сега бегай с помпата към контейнеро... :-D
:partyman:
Докато определяш програмист като "компютърджия" ще си пишеш доста безсмислени постове по форумите на това му се казва no lifer :) Отделно не ми обяснявай правила освен ако не се бориш да станеш модератор , администратор или каквато и да е там глупава роля в форума. Относно писанието на код и управлението на форум има разлика от тук до небето :) Честно да ти кажа дреме ми за помпата просто попитах ако някой има на представа най вероятно ще замине в гаража или ще я експлоатирам докато не гръмне и да взема друга :)
LazarGanev - "Велик майстор"
r00t3r написа:
Еми ще те разочаровам :) Намалих я и на 1/2 и пак изключва МОМПАТА както се изрази след забележката с правописа:)
Аз ти казах да намалиш на 1/4, не на 1/2. Не ме разочаровай, а направи каквото ти казах :wink:
Virtex - майстор
След като не те вълнува за помпата няма смисъл да се продължава с дискусията за нея :)
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с водна помпа Daewoo DAEQB60 370W" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: