• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lov - майстор
И кое му е перфектното като намалиш оборотите и го натовариш и той кляка.
miroki - майстор
Зависи, с какво намаля оборотите. Ако с платката от пералнята едва ли ще клекне. Ако е с платка която се продава точно за целта, също няма да клекне. Ако се ползва ключ за осветление с регулиране, с него ще клекне.
Има много приложения за ниски обороти. А стандартно тези мотори са с около 12 000-13 000 оборота.
plamen6703 - майстор
Темата се напълни с глупости както всяка тема за електротехника и електроника! :partyman:
DMN - майстор
plamen6703 написа:
Темата се напълни с глупости както всяка тема за електротехника и електроника! :partyman:
Глупакът вижда само глупости, умният човек вижда много повече - или казано накратко - човек вижда толкова, колкото знае.


Нищо глупаво не видях тук:
miroki написа:
Зависи, с какво намаля оборотите. Ако с платката от пералнята едва ли ще клекне. Ако е с платка която се продава точно за целта, също няма да клекне. Ако се ползва ключ за осветление с регулиране, с него ще клекне.
Има много приложения за ниски обороти. А стандартно тези мотори са с около 12 000-13 000 оборота.
:partyman:
lov - майстор
А какво да очаквам след като в началото на темата разправяше за асихронен двигател и пускови кондензатори. После се оказа колекторен. :lol: С такива познания дали ще успее и да познае коя платка управлява двигателя та камо ли да я подкара. :?
Аз не вервам пък каквото и да се пънеш за за умните неща в темата дори и за цитиранеото от мироки.
DMN - майстор
lov написа:
Аз не вервам пък каквото и да се пънеш за за умните неща в темата дори и за цитиранеото от мироки.
О, извинявам се тогава - бях забравил, че тук имат право да се напъват само самоопределили се за тази цел хора, които знаят всичко.
А за напъването - рано сутринта съм се напънал вече където трябва.
Все пак - пускайте си водата след напъването :lol: .
mavryt4o - майстор
В интерес на истината и моята пералня е същата .Още нищо не съм пипал по електрониката.Видях че има доста високи обороти на двигателя.Не съм му гледал мощноста обаче .Та питането ми е това чудо дали може да работи като стационарна оберфреза да не размятам ръчната по двете позиции.Ползването ще е доста на рядко за кратко .Ще намерим стругар да направи резба на оста за цангата.Ще наглася някакъв механизъм да се мести в вертикално положения. Ако мислите че ще се получи гениалната ми идея ще се радвам да ми помогнете с токовете да го подкарам.
miroki - майстор
В темата е написано как се връзва.
plamen6703 - майстор
нед юни 24, 2018 2:37 pmmavryt4o написа:
Та питането ми е това чудо дали може да работи като стационарна оберфреза да не размятам ръчната по двете позиции.
Не може да работи като оберфреза, мощността е малка! :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Мотор на пералня Индезит iwe 6105" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: