• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vpdyankov - помощник
Здравейте, искам да ползвам мотора за старата пералня за нещо друго, но нямам идея как се свързват кабелите - проклетото нещо е с 6 кабела. Вързвал съм стари мотори и по спомен имаше 2 за кондензатора,1 общ, 1 за бърза и 1 за бавна скорост. На този мотор 2 от кабелите отиват към задния лагер - вероятно има тахо.
hidrazin - майстор
Глупости някакви. Да беше си проследил кабелите преди да го извадиш от старата пералня.
Освен това мотора си има марка, модел ... които няма как да разберем без да Фърляме боб.
Име и едни такива неща дето им викат фотоапарати - може да ги използваш.
В крайна сметка щом има тахо, то няма бързи, няма бавни и не му е нужен кондензатор.
:partyman:
shotik - майстор
Ето ти клипове, гледай и избери подходящия за теб

https://www.google.bg/search?biw=1366&b ... 31182T0fS4
miroki - майстор
Навръзват се последователно, намотката, тахота и четките. Ако е с 8 кабела и термопрекъсвача. Ползвай нагревателя на пералнята, ако е там, за предпазител при пробите. Някои ползват ютия. Ако ти е здрава и платката за мотора, може да упавляваш оборотите.
hidrazin - майстор
ср май 30, 2018 11:26 pmmiroki написа:
Навръзват се последователно, намотката, тахота и четките.
Да бе , да ...
:partyman:
miroki - майстор
М.да. Тахото. Брояча на обороти. От таблет не се пише много лесно.
petromaniq66 - специалист
Пиши на халваджийски тефтер и не забравяй да плюнчиш по-често калема :-D. Аз си помислих, че се шегуваш. А питащия още не знае за какво иска да ползва мотора. Тук врачки многооо. Ако изобщо иска да го развърти тахота не му трябват. Трябваше да му се каже само, че ако разбираше от елдвигатели с "кондензатори 2 + 1 общ" щеше да не му е проблема свързването на кабелите. Има си материал за скрап, стига статорната да не е алуминиева.
kolev_k - специалист
Към питащия:На статора има едно етикетче на което има идентификационен номер.Пишеш го в гуглето и си имаш една камара схеми.
vpdyankov - помощник
6 кабела - 2 за тахото, 2 за статора и 2 за ротора. Колекторен мотор, т.е. няма нужда от кондензатор. Не е ясно дали статора и ротора се вързват последователно или в паралел или се ползват и двете схеми. Най-вероятно и двете, защото иначе щяха да са предварително свързани

Прикачен файл

P1050235s.JPG
vpdyankov - помощник
Вързах го серийно, с регулатор - работи перфектно!
  • 1
  • 2

Тема "Мотор на пералня Индезит iwe 6105" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: