Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
krasi92 - майстор
чет май 31, 2018 6:04 pmmuhala написа:
Свържи бойлера на друг предпазител за проба и кажи как е. Внимавай с тока!
Най правилното решение в случая
DMN - майстор
Най-сигурното е както се каза вече - да се измери тока преминаващ през предпазителя, измерването ще покаже всичко.
Сигурен ли си, че предпазителя е само за бойлера?
Амперклещи има за 15-20лв.(потърси в нета или в някое подходящо магазинче, ако има около теб)., които в твоя случай ще ти свършат много добра работа, а и ще си имаш инструмент, който може да ползваш и в други такива случаи, а щом нямаш приятели с амперклещи, то твоите приятели вече ще имат такъв приятел, ако ти си вземеш :) .
:partyman:
petromaniq66 - специалист
Смени предпазителя! Дори, ако амперклещите не покажат по-голяма консумация, освен амперклещи ще се наложи да купуваш и предпазител. Или както казаха свържи към друг - за проба. Даже и цъфнал като леки/меки няма да събори 25А, освен ако не е ДТЗ. Свестен предпазител е немислимо да го чакаш 1 минута, че и секунда да изключи претоварване.
КИМИ - специалист
Интересно ми е КЪДЕ отива тока от повишената консумация(ако предпазителят е редовен)?
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Има то къде да отиде.
След оплакване от колежка, че като си включела бойлера и я бие тока по всички чешми в къщата - реших да отида да видя.
Сменяли нагревател, терморегулатор и т.н. и продължавал да прави така. Ако мият нещо на чешмата - спират бойлера, мият и пак го пускат. :rolleyes:
Веднъж се спукала меката връзка на топлата вода.
И така май било от 6 месеца.
Отивам и к'во да видя, бойлера вместо занулен е зафазен. Бушона не гори, меката връзка и тя топли водата! :lol:
Тока който протича през тръбите към земя просто не достатъчен да изгори предпазителя.
Та така! По същият начин зависи къде е цъфнал нагревателя(ако е пробил де) - дали по-близко до нулата или е по-близко до фазата, тока ще е различен.
petromaniq66 - специалист
Тока от повишена консумация отива в сметката ти за ток - няма какво да се чудиш. Туй, че те пере ток докато си плискаш очите или кълките със студена вода едва ли си по голям консуматор от киловат нагревател :lol:
kozl - майстор
пет юни 01, 2018 12:29 pmКИМИ написа:
Интересно ми е КЪДЕ отива тока от повишената консумация(ако предпазителят е редовен)?
По-интересно е от къде минава. Щото ако е през електромера, както требе да е, значи тока е отишел у сметката :lol:
muhala - майстор
пет юни 01, 2018 1:12 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
...
Отивам и к'во да видя, бойлера вместо занулен е зафазен....
Кой е този неандерталец, който ще направи такава глупуст. А хората в къщата, защо не са потърсили "майстора" вместо да изключват бойлера, преди да използват мивката.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
пет юни 01, 2018 3:13 pmmuhala написа:
пет юни 01, 2018 1:12 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
...
Отивам и к'во да видя, бойлера вместо занулен е зафазен....
Кой е този неандерталец, който ще направи такава глупуст. А хората в къщата, защо не са потърсили "майстора" вместо да изключват бойлера, преди да използват мивката.
Майстора си е собственика, уж бил записал кой кабел къде е бил вързан.
Сменил нагревателя, после и терморегулатора. Бута и той дето не му е работа.
Писал беше по бойлера с маркер - "черен" "син". :lol:
Не мога да кажа дали и преди това не е бил грешно свързан.
Някои майстори се ориентират по цветовете на кабелите, кое какво е.
Това за мене си е руска рулетка! Как трябва да е и как е са различни работи. Аз на цветове не вярвам - първо измервам.
gogorog - специалист
Предпазителя на бойлера е ето този https://220volt.com.ua/differentsial-ni ... 03-286469/ (май е дефектнотоков). Замерих съпротивлението на двата реотана, учудващо единия беше 28.8 ома, а другия 28.9 ома. Не знам дали тези показания са добри. Днес реших да видя ключа, който бях описал. Не знам защо, но отидох и купих един нов ключ марка Маклер 16А (турски) само за проба. Цената му беше 3.65 лв. Монтирах го на мястото на стария и оле, един час двата реотана работят и предпазителя не е падал. На какво се дължи това. Ако проблема е бил от ключа, то сега имам няколко въпроси?
Как да вържа здраво кабелните обувки, които влизат в реотаните за да не се разхлабват, с лустра клема или с какво?
Какъв качествен ключ да си купя, който да става да се монтира в обикновена кръгла конзола? Гледах на Легранд, но същия иска правоъгълна конзола. Гледах и на Schneider, но цената почва от 38 лева. Някакви предложения за нещо качествено и на достъпна цена.

Тема "Изключване на предпазител на бойлер след 1 мин работа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: