Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
rumen302 - специалист
Наскоро вкъщи гърмя котлон на един контакт, беше изгорял бушона на таблото и главният предпазител на апартамента се беше изключил. Смених жичката на бушона, както правя от години, появи се ток в този контакт, но работи само с леки уреди, телевизор, лаптоп, а като се включи котлон или печка, бушона моментално изгаря. Някой има ли идея защо е така. Аз не съм много грамотен в електротехниката.
moimoimoi - майстор
най - добре си купи от магазина нови предпазители, 20 ампера е достатъчно за котлон
трябва да се затегне и добре капачката на предпазителя
petromaniq66 - специалист
А е много възможно и 25А да се окаже недостатъчен, ако нещо от веригата окъсява контакта. :-D
krasi92 - майстор
Виж контакта и щепсела да не са нагорели.Не е желателно да ползваш телчета за ремонт на предпазителя а нов такъв.
Кики - специалист
вт юни 05, 2018 9:30 pmkrasi92 написа:
Не е желателно да ползваш телчета за ремонт на предпазителя а нов такъв.
Направо си е противопоказно да се ползват телчета за предпазители.
В случая най-добре е да се извика ел техник за установяване на проблема.
LazarGanev - "Велик майстор"
Като видях заглавието си помислих, че става дума или за изневяра, или пък някакъв пердах от родителите след дискотека, а то бушоня. Кажете му ко да напрай чувека, за ко да плаща на ел. техник, оня ши иска кинти!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт юни 05, 2018 9:30 pmkrasi92 написа:
Виж контакта и щепсела да не са нагорели.Не е желателно да ползваш телчета за ремонт на предпазителя а нов такъв.
Да, при гръмване, контактните се сменят задължително, инак пак си гърмят. Контакт и щепсел
kozl - майстор
вт юни 05, 2018 6:37 pmrumen302 написа:
Наскоро вкъщи гърмя котлон на един контакт, беше изгорял бушона на таблото и главният предпазител на апартамента се беше изключил. Смених жичката на бушона, както правя от години, появи се ток в този контакт, но работи само с леки уреди, телевизор, лаптоп, а като се включи котлон или печка, бушона моментално изгаря. Някой има ли идея защо е така. Аз не съм много грамотен в електротехниката.
Колко е диаметъра на жичката?
И защо не ползваш такъв предпазител?
Изображение
mutibg - напреднал
Защото е по-евтино с жичка, спестяваш левче. :rolleyes:
nikel - специалист
Икономията е майка на мизерията.Нов контакт,нов щепсел, нова вложка на предпазителя.Или най добре автоматичен предпазител.

Тема "Проблем у дома" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: