Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,

Наскоро спря да работи бойлера. Дойде майстор, който установи, че е изгорял външният ключ (таблото), свърза временно бойлера без табло и каза какъв модел табло да вземем за смяна (legrand 45A).

Взех въпросното табло и тръгнах да го свързвам. В стената имаше два многожични кабела, свързани с лустер клема и един едножичен кабел, несвързан с нищо. Отделно има разни кабели набутани по-навътре. От първите два кабела единият е фаза, предположих че са фазата от инсталацията и фаза към бойлера. Третия кабел не е фаза. Махнах клемата и свързах на нейно място таблото, сега ключът работи - пуска и спира бойлера. Третия кабел го ставих несвързан. Въпросът ми е:
1) трябва ли да се направи нещо допълнително за заземяване/зануляване
2) как да се направи червената лампичка на таблото да свети когато ключа е на ON
3) дали да се занимавам ли или да викна ли елетротехник :rolleyes:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Аз снимах, показах снимката на ел техник, той ми номерира чаркаляците и детето го върза. Всичко точно
moimoimoi - майстор
И най-простата работа може да се обърка ако тоя дето ще я прави е достатъчно прост
krasi92 - майстор
Стария ключ светеше ли.
FM STEREO - специалист
Третото жило вероятно е занулителното, викни си квалифициран ел.техник да ти свърже ключа и не пипай като хал хабер си нямаш от тоци :partyman:
пон юни 25, 2018 5:05 pmkrasi92 написа:
Стария ключ светеше ли.
Светеше.
krasi92 - майстор
Виж на които клеми е вързан ключа.Ако са вързани на L1 и L2 добави свободната жица на N2

Тема "Смяна на външен ключ(табло) за бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: