Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
preslav - майстор
чет юни 28, 2018 11:49 amDMN написа:
EDI написа:
При проблем изключва и започва проверки през 1 минута, докато напрежението влезе в границите.
Започва проверка, ако има захранване, защото като няма захранване(спрял ток), няма захранване и за електрониката на защитата, а тя няма как да брои 1 мин. тогава(освен ако няма схема време закъснително включване на релето при първоначално подаване на захранване към електрониката), точно в тази насока ми беше питането :) . А за хладилници и фризери, даже и минута спиране на тока е малко за да се изравни налягането в системата. Те си имат уж защити, ама на автора хладилника е изгорял. А и тази минута на защитата, дали е точно минута, да не се окаже нещо съвсем различно като време?
Така както е описана защитата при нормализиране на захранването ще се възстанови подаването на напрежение към уредите след 1 минута, което за хладилници и фризери е малко, а за осветление е излишно дълго. Аз затова съм се оборудвал със защитите препоръчани от хидразин, поставил съм защити само на уредите нуждаещи се от защита, хладилник, фризер, климатици, перални с електроника. Бойлерът ми е обикновен, фурната и котлоните също, на прахосмукачката и сешоара какво да им защитавам.
plamen6703 - майстор
Такива защити служат за осигуряване на неспецифичните ефекти!
Повишават чувството за сигурност на закупилият такава защита и реално с поставянето и ползването се получава плацебо ефекта от тази "защита", което не е никак малко като резултат :wink: ! :partyman:
fox_vt - майстор
Всичко е до късмет с техниката. Преди време енергото бяха „дали ” малко повечко напрежение от стандартното и половината квартал изпищя включително и около мен. При мен се размина. Преди това имаше проблем с асансьора във входа и някой незнайно как открил начин да го отблокира като го рестартира със включване и изключване на главния шалтер на входа. Добре че не го разбрахме кой е но комшията му умря компа. Аз пак се разминах. Вече година и повече съм на целия апартамент със защита като тази по горе но 100А поръчана директно от производителя на всички такива боклуци и за 5 и за 500 $. Не мога да кажа дали си върши работата то тези защити се коментира само като се издънят. Плацебото е важно късмета още повече а за случаите когато защита струваща трицифрена сума не опази уреда зад нея остава само горчивината от потрошените пари за нея. :wink:
kuger - майстор
След мотане от около 2 год. днес поръчах https://www.sono.bg/index.php?id=73&category=31 , защото магариите на EVN пак зачестиха. Миналата седмица преброих 8!! прекъсвания за около 0,5-1 сек. в рамките на около 3 часа.

Ако прочетете инструкцията, ще видите, че проверява за нормално напрежение на всяка минута, но подава захранване 2 минути след нормализиране.
nikolov333 - майстор
И у нас почивните дни, го чух да пищи... Тоест имаше аномалия и изключва..

Тема "Често прекъсване на електричеството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: