Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sts - специалист
Проблем има с плетеницата от кабели и в таблото.На лист хартия се прави разпределението на АП,мястото на гребена и местата на нулевата и заземителната шина.По това разпределение
да се прецени вход на фазите отдолу,вход на N и PE отгоре.След това да се подредят кабелите и проводниците по реда на вход в таблото и да се укрепят с гипс.
Така положени кабелите и проводниците влизащи в таблото само отдолу ще затруднят елтехника.
service_chocho - специалист
Кабелите се оказаха малко къси, затова левите са положени напряко.
Прилагам вариант на схема за свързване, с конкретни стойности на предпазителите.
Прикачен файл:
Scheme Kitchen.jpg

Правилна ли е схемата ?
Дефектно токовата защита да е в главното табло, към нея да се свърже главният предпазител на кухненското табло и тя да е една за цялата кухня.
След дефектно токовата защита за улеснение при свързването има предпазител, който е като главен за цялата кухня.
Правилно ли са подбрани стойностите на предпазителите ?
Към някой предпазители ще се свързват кабели до 3 броя х 4 мм2, директно ли да се пъхат в предпазителя или с някаква гилза и пресоване да се кербоват, или някакъв друг метод на свързване да се използва ?

Благодаря за търпените Ви.
nikolov333 - майстор
Ами малко ти идва местото в таблото.. за това ти препоръчах да вземеш за 12 предпазителя. Не ми харесват тия комбинации по два-три кабела 4мм2 в АП 25А-32А още повече при комбиниране с 2.5мм2 . По принцип осветлението и уредите на твърда връзка не е задължително да са след ДТЗ, но в твоя случай това може да стане ако ДТЗ-то е в таблото на кухнята.. Главния за кухнята може да е в главното табло и тоя контактор помисли дали ти трябва изобщо, понеже както писа hidrazin някой фурни с часовник, искат сверяване след спиране на тока и не тръгват докато не свериш часовника..

Тема "Моля за съвет при свързване на електрическа инсталация в кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: