Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
В тая табличка не е дадено за колко време, какви падове са допустими (при какви дължини), охлаждане ..... и т.п.
И аз заварявам с 18 А през разпъната напълно макара 3х1,5 на която пише max 14А , но това не е 100% натоварване във времето, а с големи прекъсвания. Да не се забравя, че с времето и връзките се влошават. Та за бойлер, печка.... е добре да се подсигурим.
nikolov333 - майстор
Те и духалките и бойлерите по-принцип, в редки случаи работят постоянно на пълна мощност. Примерно 80л бойлер 4kW у нашите, повече от 10г. си работи само на първа степен и като загрее водата изключва, а у нас трифазния проточен бойлер 18/21/24kW работи по 15-20 минути, само докато се изкъпеш, така че и това не е фатално за кабела. Разбира се, всичко зависи от конкретната ситуация и повечето проблеми наистина могат да се получат, при връзките към консуматора..
ESPACE - майстор
вт юли 03, 2018 5:40 pmmuhala написа:
Първо я пусни тази духалка и измери дали наистина е 2000W, както пише на кутията. После я пусни на 10м удължители 3x0,75.
И на последно място, в коментара си написах, че това е абсолютния максимум при 19А, както е дадено на таблицата!
19А при 230V са 4370 VA(не просто W ако ме разбираш ;) ) , което е над 2000W . пусни нещо, което консумира 19А на 3x0,75 и тогава пиши пак, специалисте!
Духалката е на 20+ години и си е made in Italy, по онова време ватовете си бяха истински, сеченията също, a напрежението беше 220V. Виж сега, аз не споря за пръв път в този и други форуми и всеки път правя и видео. И всеки път опонентите ми като теб, се покриват и дума не обелват след видеото. Специално за теб когато ми свърши отпуската(до края на другата седмица) ще намеря 10-15м швпс 1,5кв.мм.,ще го натоваря с 19А и ще му меря и температурата и ще го чакам да се разтопи. После пак ще коментираме.
hidrazin - майстор
вт юли 03, 2018 3:53 pmESPACE написа:
Духалка DeLonghi 2000W фабрично е със захранващ кабел 3x0,75 и той дори не се загрява.
Тая ще е някакъв странен и рядък модел.
Всичките духалки DeLonghi дето съм срещал все са ДВЕ х нещо си. Колко нещо - никога не съм се заглеждал.
:partyman:
sstefanov - майстор
gogo7777 написа:
... Имам и едни 20 метрови 1х10 и 1х16 ...
1х10 и 1х16 :shock:
Сигурен ли си?
Последна промяна от sstefanov на вт юли 03, 2018 9:17 pm, променено общо 1 път.
gogo7777 - майстор
Да, що? :)
Удължавам си кабела на инвертора. Често е по-удобно вместо да се местя с него по обекта. :wink:
Последна промяна от gogo7777 на вт юли 03, 2018 9:24 pm, променено общо 1 път.
sstefanov - майстор
Не трябва ли да са поне 2 проводника? Преди това споменаваш 3х1.5.
gogo7777 - майстор
Допълних си поста.
Става въпрос за ръкохвадката на инвертора.
ESPACE - майстор
вт юли 03, 2018 8:09 pmhidrazin написа:
вт юли 03, 2018 3:53 pmESPACE написа:
Духалка DeLonghi 2000W фабрично е със захранващ кабел 3x0,75 и той дори не се загрява.
Тая ще е някакъв странен и рядък модел.
Всичките духалки DeLonghi дето съм срещал все са ДВЕ х нещо си. Колко нещо - никога не съм се заглеждал.
:partyman:
Те такава е https://brosbg.com/delonghi-htm-02-product-7368
hidrazin - майстор
ср юли 04, 2018 12:04 amESPACE написа:
Те такава е https://brosbg.com/delonghi-htm-02-product-7368
Те тази е с ДВЕ жици по ххх квадрата... :-D

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=i49T_fIgtAc[/youtube]

Днес специално гледах и едно Теси дето е почти копие на тва DeLonghi плюс някаква myDOMO.
Всичките са с двужилен кабел.
:partyman:
P.S. Сори ама форума пак нещо е окъкан и не става вграждането...

Тема "Може ли да се доверим на това?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: