Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
ср юли 11, 2018 12:25 pmESPACE написа:
Не ми се прави на остроумен ами гледай и се учи и не ръси глупости за в бъдеще.
Аз пък още си чакам да си погледнеш духалката с "трижилния" кабел...
Относно китайското ти зарядно - можеш ли да сметнеш колко е пада на напрежение при 11А товар и дължина примерно метър на кабела?
Ще се радвам да пуснеш тук резултатите че да сметнем колко вата ще се отделят в кабела и дали аджеба притопля или е студен като ледената принцеса.
Иначе muhala е прав.
Що не си пуснеш у вас контактите с 20AWG (0,5 mm²) ???
Той ще се стопи/прекъсне чак към 60А така че няма да имаш никакви грижи с някакви си 16А за контактите.
:partyman:
nikolov333 - майстор
То ясно, че няма да е трижилен и сечението му не е проблем да е по-малко заради малката дължина, но това не променя теоретичната товароносимост заложена във въпроса по темата. Практическата постановка е по-важна в случая, но понеже няма такава, не виждам смисъл от спора..
fox_vt - майстор
То от там започна всичко че въпросът е един но съвсем произволно започнаха да се дават метражи като за далекопровод. Да не говорим че и мощноста на бойлера не е казана,абе безмислена работа.
ESPACE - майстор
ср юли 11, 2018 12:55 pmhidrazin написа:
Аз пък още си чакам да си погледнеш духалката с "трижилния" кабел...
Относно китайското ти зарядно - можеш ли да сметнеш колко е пада на напрежение при 11А товар и дължина примерно метър на кабела?
Ще се радвам да пуснеш тук резултатите че да сметнем колко вата ще се отделят в кабела и дали аджеба притопля или е студен като ледената принцеса.
Казах че съм на почивка, ще го снимам после кабела. Само не ми е ясно това дали е двужилен или трижилен, какво ще промени в спора относно твърдението за топяща се изолация на 1,5кв.мм. кабел при 4kW натоварване.
Изобщо не ме интересува също колко ми е пада на напрежение на китайското ми зарядно, щом си върши работата и ми захранва машината без проблеми. Въпроса е че през 0,5mm² си минават 11-12А без да се стопи нищо, какъвто беше и предмета на спора. Дори и да загрява едва ли ще е повече от 50гр. при стайна температура. И какво от това?
hidrazin - майстор
ср юли 11, 2018 5:40 pmESPACE написа:
Въпроса е че през 0,5mm² си минават 11-12А без да се стопи нищо, какъвто беше и предмета на спора.
Предмета на спора няма абсолютно нищо общо с тъпото китайско зарядно.
Явно не можеш да си сметнеш колко е пада в кабела на зарядното макар да е елементарно.
Тези 24AWG имат съпротивление 0,09 ома на метър за всяко жило или общо 0,18 ома.
При максималния ток на зарядното пада ще е около 2V и съответно отделената като топлина мощност на този един метър кабел - 22 вата. :-D
Предмета на спора са кабели за електрообзавеждане - нещо което побърза да махнеш от поста си.
Дето никъде не си бил препоръчвал използването на тънки кабели в електрообзавеждането.
Така че както ти сам каза - не се прави на остроумен ами си гледай почивката. :-D
:partyman:
nikel - специалист
Преди 40 год.бай Петко / лека му пръст / с неговото основно образование го смяташе така :1 киловат/1 квадрат проводник.Досега нищо не съм чул да се е запалило нещо.
zz_stefanov - майстор
чет юли 12, 2018 3:50 amnikel написа:
Преди 40 год.бай Петко / лека му пръст / с неговото основно образование го смяташе така :1 киловат/1 квадрат проводник.Досега нищо не съм чул да се е запалило нещо.
Да де, но без да отчита дължината и падовете.
Като видя захранена сграда на 20 метра в другия край на двора с 1,5 мм2 наден на няколко места и да ми говорят, че ярмомелката трудно тръгвала, а била само 2 kW, ми призлява. :)
fox_vt - майстор
Абе заеби това , и сега по селата напрежението кляка защото жиците тънки. Та не е само бай пешо а и енергото от онова време. Скоро един ми вика някакъв във апартамент 90 квадрата сложил 3 км кабели само силова част. Всеки контакт отива със собствена линия до таблото на отделно АП без нито една РК. :prayer: Така че хора всякакви нали и бизнеса с кабели трябва да върви.
nikolov333 - майстор
90м2 апартамент има максимум 15м от табло до най-отдалечения контакт, ако таблото е близо до центъра на ап-та. Та за да сложи 3км трябва да са опъвали едножилни и да има по 10 контакта в стая, което пък прави около 50-на предпазителя в таблото само за контактните излази, а и според мене си треба и ДТЗ да са им наредили бая.. Та пораздул е тоя, дето ти е разправял таз лакъртия.. :-D
Иначе, в това има смисъл, ако се прави дистанционно управление за включване на уредите, за да има място за монтажа на управляващата система..
fox_vt - майстор
Не мога да потвърдя така е казал човека който правил инсталацията. Инак сега в една къща която правим пичовете си пускат от всеки контакт линия до РК нищо че контакта двоен. Не приемат окабеляване контакт към контакт.

Тема "Може ли да се доверим на това?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: