• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Trakehner1 - специалист
Този контактор го свързах вчера в една маса за разкрой на плоскости, като на нея ще се монтират оберфреза или циркуляр. Никога не съм правил подобно нещо и имам проблем. Контакторът работи, но след пускане на старт бутона не задържа - т.е. ако го включа и пусна бутона не остава включен, а изключва. Трябва да задържа по някакъв начин, старите знам, че имаха някаква задържка. Свързах го съвсем праволинейно - I влиза в него, от същото гнездо излиза кабел, който отива в незадържащ прекъсвач и от него в бобината. От другата страна излиза I и отива към машините. O е свързана към бобината с кабелче, а основния проводник байпасва контактора (той и без това няма гнездо да я прекъсне) и е свързан директно с O отиваща към машините. Трябваше да взема контактор с прекъсване и на I/O, но не го видях като го купувах - има гнезда, но вътре в тях няма конектори...Какво не съм направил правилно за да не задържа?

https://www.schneider-electric.com/en/p ... contactor/

Благодаря!
Прикачен файл:
Wiring.png
Wiring.png (8.6 KиБ) Видяна 2731 пъти
Antonii - майстор
Във вашия случай сменяте бутона с ключ и готово.
Като е включен ключа ще е включен контактора и обратното.
moimoimoi - майстор
това дето го предлагаш е опасно!
все пак е циркуляр, представи си че спре тока, и двигателя спира и ако не изключиш ключа като дойде тока ще тъгне сам,а пез това веме някой може да е решил да сменя я диск я нещо друго

за целта трябва да има пуск и стоп бутон, и понеже едва ли имаш допълнителни контакти в контактора може да пробваш следното:

Прикачен файл

Wiring.png
Wiring.png (17.81 KиБ) Видяна 2712 пъти
Trakehner1 - специалист
ср юли 04, 2018 4:25 pmmoimoimoi написа:
това дето го предлагаш е опасно!
все пак е циркуляр, представи си че спре тока, и двигателя спира и ако не изключиш ключа като дойде тока ще тъгне сам,а пез това веме някой може да е решил да сменя я диск я нещо друго

за целта трябва да има пуск и стоп бутон, и понеже едва ли имаш допълнителни контакти в контактора може да пробваш следното:
Именно това беше идеята, ако спре тока да не мине някое дете или дори аз ако съм се забързал и да ми отиде някой крайник. Фрезата е 2kW и ще върти големи фрезери също...

Това, което предлагаш, е хитро - ще опитам, благодаря!
Junak - майстор
ср юли 04, 2018 4:25 pmmoimoimoi написа:
това дето го предлагаш е опасно!
все пак е циркуляр, представи си че спре тока, и двигателя спира и ако не изключиш ключа като дойде тока ще тъгне сам,а пез това веме някой може да е решил да сменя я диск я нещо друго

за целта трябва да има пуск и стоп бутон, и понеже едва ли имаш допълнителни контакти в контактора може да пробваш следното:
Само да допълня - СТОП бутона е с нормално затворен контакт :)
kolev_k - специалист
ср юли 04, 2018 4:25 pmmoimoimoi написа:
за целта трябва да има пуск и стоп бутон, и понеже едва ли имаш допълнителни контакти в контактора
Аз досега не съм виждал контактор без помощни контакти.moimoi май си мисли за реле.
plamen6703 - майстор
Сега е момента да се види :wink: даже са написали, че е с един 1NO контакт :partyman:
muhala - майстор
Провери дали така си го вързал

Изображение

Източник https://220volta.bg/blog/kontaktori-sashtnost
sian - специалист
Може да е пускате с вградено леле. Вход фаза и нула и изход фаза и нула. Няма термична защита. Само реле. Ако се обърне вход изход няма задръжка. Масово се поставят на китайски машини от рода на циркуляри за дърво и отрезни за теракот фаянс. Ако примигне тока или се изключи от щепсела няма да тръгне без старт.
moimoimoi - майстор
колега kolev_k автора си е купил ето този контактор
има само един NO контакт

Прикачен файл

PB106089_288x288.PNG
PB106089_288x288.PNG (24.59 KиБ) Видяна 2630 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Монофазен контактор - въпросче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: