• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gogo7777 - майстор
Ами ако му залепне контакта на релето ко праим?
Като залепне контакта на релето през годините, обикновенно се сменя с друго. Другия вариант е да се отчая човек и да си сложи край на живота..... :lol:
fox_vt - майстор
То след тая тема логичния завършек е точно този
да си сложи край на живота.....
Инак покрай тия проблеми с пусковия ток не може ли да се направи wi fi тоя пусков ток, нещо от рода на идеята на Никола Тесла да предава безжично пусков ток надалеко.... Поне ще стане готино циркулярчето :lol:
valentino76bs - майстор
Цялата тема стана пълен фейк.Автоматично влиза в категорията тотална щета.
Ако Каспър се беше явил поне още веднъж......
gogo7777 - майстор
нед юли 08, 2018 9:02 pmfox_vt написа:
Инак покрай тия проблеми с пусковия ток не може ли да се направи wi fi тоя пусков ток, нещо от рода на идеята на Никола Тесла да предава безжично пусков ток надалеко.... Поне ще стане готино циркулярчето :lol:
.....ми да, ще може да се дяла сачак през телефона :razz:
tzetz009 - специалист
нед юли 08, 2018 1:00 pmRumen72 написа:
А виж откъде минава пусковият ток и работният виж и оперативният също виж, че пиша през тефона
:lol: :lol: :lol: Както кажеш "наборе" , ти си по-големия ( с три години ) . Другият път нарисувай колекторен двигател за повече достоверност и прегледност !

:partyman: :partyman: :partyman:
hidrazin - майстор
нед юли 08, 2018 8:28 pmben84 написа:
От Хидрата разбрах, че на това реле може да се лепне някаква притурка с оперативни контакти :?
Може да се сложат различни видове "притурки".
То още в линка от първия пост си пише - modular contactor. Демек модулен контактор.
В голяма част от приложенията просто няма нужда от допълнителни контакти.
Бобината се управлява директно от някакъв контролер/реле/датчик...
Работата на контактора е само да осигури нужния ток за управлявания консуматор.
Липсата на допълнителни контакти прави изделието по-евтино и другото предимство е че заема по-малко място.
Обаче в някои случаи се налага да има допълнителни контакти - NO, NC или и двата.
Производителя е пуснал на пазара "притурка" - допълнителни контакти по избор.
Захващането и управлението им от контактора е механично - има си зъбчета и лостче което се движи от механиката на контактора.
Зъбите за закрепване, "направляващите" и въпросното лостче се виждат на снимката.
Демек имаш модулен контактор. В един момент ти потрябва да имаш допълнителни контакти. Ами добавяш ги.
И те се използват не само за бутони "пуск" и "стоп".
Често е наложително да се следи състоянието на самия контактор - включен/изключен а не само дали си подал захранване на бобината.
Щото вече писаха - бобините дефектират понякога...

Изображение
:partyman:
lov - майстор
Иии..... как съм я изпуснал темата. Бегам за :popcorn:
:partyman:
Trakehner1 - специалист
Днес се чудех дали някой не е писал след първите два-три поста, бях зает и не успях да видя какво става, а тука е сеч.

Направих си труда да я изчета и може би е добре да дам малко предистория. Извиках електротехник да я свърже, не съм правил подобни неща и не знам как става. Човека бързаше и ми каза, че ще я направи с какъвто контактор има, аз нямах. Върза един по-стар от мен, аз не съм първа младост. Не обичам да ползвам стари неща, нито съм се стиснал за пари (освен, че не ми се даваха за готова маса) и отидох във Филкаб по друг повод, и купих контактор - казах им какво ще правя и те ми дадоха този.

Машините не са под един киловат, както твърдеше някой - едната е 1.4kW, фрезата е 2kW като дават 9.6А. На ключовете пише 16А, но ме съмняват много. Купих и гъба за всеки случай, също 16А. Та последно, какъв контактор да взема? Защита от прегряване/претоварване имат и двете машини.
tzetz009 - специалист
:lol: Ей го на "Каспър" ! Появи се ! Че е чел темата чел е , но пак има неизвестни .

Предпредпредпоследно питане - пускови и стоп бутони ли ще се ползват или ключовете по машините (ако ги има)?!?

Предпредпоследно питане - къде го навря този стар контактор твоят електротехник , че по презумпция съфорумците и аз останахме с впечатлението за ограничено място в таблото ?!?

Предпоследно питане - таблото на работната маса ли е или е на стената ?!?

Последно питане - имаш ли камера на телефона ?!?

:partyman: :partyman: :partyman:
valentino76bs - майстор
пон юли 09, 2018 8:34 pmTrakehner1 написа:
Днес се чудех дали някой не е писал след първите два-три поста, бях зает и не успях да видя какво става, а тука е сеч.

Направих си труда да я изчета и може би е добре да дам малко предистория. Извиках електротехник да я свърже, не съм правил подобни неща и не знам как става. Човека бързаше и ми каза, че ще я направи с какъвто контактор има, аз нямах. Върза един по-стар от мен, аз не съм първа младост. Не обичам да ползвам стари неща, нито съм се стиснал за пари (освен, че не ми се даваха за готова маса) и отидох във Филкаб по друг повод, и купих контактор - казах им какво ще правя и те ми дадоха този.

Машините не са под един киловат, както твърдеше някой - едната е 1.4kW, фрезата е 2kW като дават 9.6А. На ключовете пише 16А, но ме съмняват много. Купих и гъба за всеки случай, също 16А. Та последно, какъв контактор да взема? Защита от прегряване/претоварване имат и двете машини.
В крайна сметка тези машини щепсели имат ли, каква е идеята на тоя контактор?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Монофазен контактор - въпросче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: