• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fox_vt - майстор
Лично аз досега да бях купил още един контактор със нужните NO контакти а тоя в мазата да си чака реда. То разбирам контактор за 300 лв а то за трийсе пари ....
Antonii - майстор
На последната схема само неразбрах какво ще държи отпушен симистора след отпускането на бутона. :?
krasi92 - майстор
съб юли 07, 2018 7:24 pmfox_vt написа:
Лично аз досега да бях купил още един контактор със нужните NO контакти а тоя в мазата да си чака реда. То разбирам контактор за 300 лв а то за трийсе пари ....
Или в магазина и смяна с доплащане-най бюджетното решение
Rumen72 - специалист
чет юли 05, 2018 11:06 pmtzetz009 написа:
Схемата на moimoimoi е супер , но нека сме обективни - бутоните ще трябва да могат да понасят пусковият ток , докато захапе контактора . Много оперативни бутони изобщо не ги мислят за такива токове и дори нямат контактни "пъпки" !

:partyman: :partyman: :partyman:
Къв пусков ток, кви бръмбари има в твойта куха глава, някъде да виждаш двигател вързан последователно на бубината???? Едиствено може да се получи прекалено толям пад на напрежение и да не може да задържи бубината при развъртане. Карай по схемата във третия пост и дън ти пука за пусковият ток в празните кратуни на малоумниците!!!
plamen6703 - майстор
На tzetz009 в поста няма нищо малоумно, но много неграмотници се пробват със съвети на тема "електротехника" и темата се разсипа след първата страница! :partyman:
Последна промяна от plamen6703 на нед юли 08, 2018 12:03 pm, променено общо 1 път.
Hoвoceлckи - майстор
Апелирам за пореден път: като каже някой нещо грешно - просто го поправете. Не разбирам защо е нужно това тотално оплюване. Няма никакво значение кой с какво си изкарва хляба. Всеки може да разкаже как "го е ял от професионалисти" в най-различни области. Не е единственото правилно решение това на моймой. Изобщо работи, но ... Наистина има пик на пусковия ток през бутона. Ако все пак вземе да залепне, при натискане на стопа, контакторът няма да се изключва изобщо. В критична ситуация това може да е проблем. На Илия предложението е по-добро от гледна точка на безопасността, но в амбицията за изпъкване и охулване, беше леко стъпкано.
Junak - майстор
нед юли 08, 2018 11:45 amHoвoceлckи написа:
Апелирам за пореден път: като каже някой нещо грешно - просто го поправете. Не разбирам защо е нужно това тотално оплюване. Няма никакво значение кой с какво си изкарва хляба.
пет юли 06, 2018 11:31 pmHoвoceлckи написа:
Както обикновено - плям-плям ... мойто магаре - най-мъжко!
Разбира се, че както обиковено има много решения на даден проблем, но задължително хидразним е по-по-най...
:partyman:
Абе това от един и същ ли е писано? За един приятел питам...

И вземи ни обясни с какво схемата на Илия е по добра? Особено ако залепне пусковия бутон. Това за мене го питам...
Rumen72 - специалист
Упс, ходих малоумно да оправям ена машина тъкмо ..... и няма пусков ток през бутона, пред бутона минава само тока на бубинта, който е към 120 милиампера, анадънму?

Прикачен файл

Screenshot_20180708-120548.png
DMN - майстор
Rumen72, явно имаш високо самочувствие и самооценка, та затова според теб си мислиш, че можеш да обиждаш.
Rumen72 написа:
чет юли 05, 2018 11:06 pmtzetz009 написа:
Схемата на moimoimoi е супер , но нека сме обективни - бутоните ще трябва да могат да понасят пусковият ток , докато захапе контактора . Много оперативни бутони изобщо не ги мислят за такива токове и дори нямат контактни "пъпки" !

:partyman: :partyman: :partyman:
Къв пусков ток, кви бръмбари има в твойта куха глава, някъде да виждаш двигател вързан последователно на бубината???? Едиствено може да се получи прекалено толям пад на напрежение и да не може да задържи бубината при развъртане. Карай по схемата във третия пост и дън ти пука за пусковият ток в празните кратуни на малоумниците!!!
А ти къде видя tzetz009 да говори, че пусковият ток на двигателя минава през бобината на контактора?
Не те знам какъв "майстор" си, но ти не знаеш как се пишат някои термини от електротехниката, а си тръгнал съвсем малоумно да съдиш и обиждаш! Какви "буби" и какви "бубини" те гонят?
Кики - специалист
нед юли 08, 2018 12:11 pmRumen72 написа:
Упс, ходих малоумно да оправям ена машина тъкмо ..... и няма пусков ток през бутона, пред бутона минава само тока на бубинта, който е към 120 милиампера, анадънму?
Това че наричаш другите малоумници не те прави многоумник, ако имаше мозък колкото са претенциите ти щеше да разбереш веднага че докато включи бОбината на контакторът тока минава през бутона.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Монофазен контактор - въпросче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: