Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pitankata00 - специалист
Здравейте, искам да удължа един коаксиален кабел, който после ще вградя в стената (ще бъде скрит с мазилка отгоре). Няма как да сменя целия кабел, понеже трябва да къртя в съседни стаи където няма да правя ремонт. Въпроса ми е какви конектори да използвам. Не ми се иска стандартни. Тия от фирмата за кабелната използват едни по добри, които после кримпват и става много здраво. Мисля да ползвам такива и после със термошлаух. Въпроса е от къде да намеря такива и съответно клещи за крипмване.
plamen6703 - майстор
Викай някой от кабелните техници да ти свърши тази работа и не се занимавай с глупости да купуваш клещи за кримпване, който ще ползваш еднократно. :partyman:
iliya_i - майстор
Защо не сложиш разклонителна кутия на мястото на снадката?
И кабела в гофре, да може да се сменя без къртене?
plamen6703 - майстор
Разгледай и ето това http://www.vga-sat.com/e-shop/?200,sky- ... ro-outdoor също много добър вариант! :partyman:
nikolov333 - майстор
чет юли 05, 2018 10:34 pmiliya_i написа:
Защо не сложиш разклонителна кутия на мястото на снадката?
И кабела в гофре, да може да се сменя без къртене?
+1..а може и друг акъл да дойде някой ден и да се наложи да се сложи сплитер за разклонение.
pitankata00 - специалист
Проблема беше, че прекъснах кабела докато къртих. Двата му края влизат в стена. В крайна сметка реших да изкъртя още малко и да освободя единия край. От там нататък ще наистина ще го направя както казвате - разклонителна кутия + гофре.

Тема "Конектор за коаксиален кабел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: