Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
piron45 - майстор
Вчера жената ми се оплака, че от известно време печката не пече добре. Днес рекох да я прегледам за проблеми и се оказа че всичко и е наред. Но като замерих напрежението на нагревателите се оказа 213V. Рекох да проверя колко е на входа на таблото в къщата, пак 213V. Значи затова печката не пече както трябва. Сега въпроса е дали по този начин енергото не ми вдига сметката, отделно от това дето вдигат цените ?
vlax - майстор
нед юли 08, 2018 9:46 ampiron45 написа:
Вчера жената ми се оплака, че от известно време печката не пече добре. Днес рекох да я прегледам за проблеми и се оказа че всичко и е наред. Но като замерих напрежението на нагревателите се оказа 213V. Рекох да проверя колко е на входа на таблото в къщата, пак 213V. Значи затова печката не пече както трябва. Сега въпроса е дали по този начин енергото не ми вдига сметката, отделно от това дето вдигат цените ?
Провери си печката пак или извикай някой дето разбира,ако пак не пече смени жената :-D
moimoimoi - майстор
скоро на една печка пускаш фурната и работи,но по някое време спира
проблема не се хваща веднага а е нужно време и наблюдение
проблема беше в нагорял ключ за степените на фурната
plamen6703 - майстор
нед юли 08, 2018 9:46 ampiron45 написа:
Но като замерих напрежението на нагревателите
С какво замери напрежението и улучи ли го като замери :lol:
шоп - майстор
нед юли 08, 2018 9:46 ampiron45 написа:
Сега въпроса е дали по този начин енергото не ми вдига сметката, отделно от това дето вдигат цените ?
Припомни си закона на ОМ и ще си отговориш сам:-)

При мен напрежението е 240-242 волта, това означава ли че енергото ми прави подарък, като плащам по-малко :?:
DMN - майстор
piron45 написа:
Но като замерих напрежението на нагревателите се оказа 213V. Рекох да проверя колко е на входа на таблото в къщата, пак 213V.
Мен лично това малко ме смущава. Би трябвало да има поне минимален пад на напрежение в инсталацията от таблото до нагревателя от поне един-два волта в най-добрия случай, при работеща печка. То зависи от много неща де, но да не се отплесваме с тях, както и да е.
А това, че на нагревател имаш 213V, това съвсем не означава, че той работи, щото може да е прекъснал.
Junak - майстор
Еми крадат, като всички в тая държава. От 230V ти дават 213V - това е 17V разлика. И направи сметка само примерно от един блок - 180-200 домакинства за какво става въпрос. А шопите са си тарикати - дърпат си 240-242 волта и си траят.
nikel - специалист
нед юли 08, 2018 10:01 amgogo7777 написа:
Крадът гадовете. :)
Верно бе,що не вземем да се откажем от тока ,така ще ни е по евтино и никой няма да ни краде.
Antonii - майстор
Като не ни харесва качеството на дадена услуга, всеки е в правото си да се откаже от нея.
Вече и на Енергото има достатъчно алтернативи, но на съответната цена.
В случая просто манджата ще трябва да се готви малко по-дълго.

Тема "Краде ли ме енергото ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: