Ел. инструментите. Консумативи.
Емил Дечев - помощник
Привет. Един ден разхождайки се в Баухаус, видях стелажи на бош с винтоверти с доста компактен дизайн. Попрочетох из нета и видях че имат вариант в рамиките на 1кг (с батерията) машинка 3в1, бормашина, пък и ударна, че и винтоверт. Звучи доста примамливо за ползване "тук таме".
Модела е :GSB 12V-15, https://www.onlinemashini.bg/akumulator ... 0ah-/31251
Въпроса ми е - бош(макар и син) големи боклуци ли са вече, някой ползва ли някой от тия модели с батерия в дръжката, сдава ли багажа бърже батерията/машината
Едно уточнение - "търся си чикиййка, а не нож", удърни бормашини имам две, винтоверт имам макита с кабел, при по сериозна употреба ще вадя "ножа а не чикийката", това за глезотийка съм го загледал, но съм малко скептичен към акомулаторни инструменти, пък и нещо престижа на бош в последните години падна, та си викам да не хвърля 300лв за боклук без дори да съм си мръднал пръста за помощ в нета :))
EDI - майстор
Добра е машината, няма да сгрешиш.Може да погледнеш новия модел ударен на СПАРКИ, машината е много добра, с две 2 амперови батерии.До скоро се намираше за под 200 лева.
mitko64 - майстор
Имам подобен модел, без удар https://www.onlinemashini.bg/akumulator ... far-/30954 , с 1,3 Ah батерии. Изобщо не съм доволен от покупката, една торба пари за посредствена машина. Ако знаеш какви луфтове има шпинделът, направо мята кючеци.
valentino76bs - майстор
Като парксайда само ,че за по малко пари и се преживява :)
Емил Дечев - помощник
Да, точно от това ме е страх, че бош вече май не е марка, ма другите марки май нямат алтернатива 1кг, 3в1, спаркито май и то няма удър, ще почакам още някое друго мнение ако се появи, може и да пропусна и да взема нещо малко по тежко на по-добра марка. Най ме притеснява батерията, имате ли представа като технология кои са с по-читави, макита, девалт, хитачи (знам че марките са ок, особено хитачи, но не знам от към батерии как са)
EDI - майстор
Има удар, моделите са два, с удар и без удар.Аз имам ударния, препоръчвам ти го, избегнати са всички кусури от предните модели на Спарки.
Емил Дечев - помощник
https://www.onlinemashini.bg/akumulator ... c-hd/35912
За този вероятно става дума, прав си, аналогичен е, но и парите са едно към едно (даже боша с подаръка клещи може да се сметне и за по евтин), къде се намират за под 200лв (тук е 300лв)
Иначе спаркито е не лоша идея от към поддръжка смяна на батерия и тн ще е по евтино вероятно значително
EDI - майстор
Моя го взех от Девимакс на една луда промоция за 190 лева, сега не съм следил колко е, нормалната му цена е около 290 лева.Иначе си заслужава всеки лев, класа е над БОШ И МАКИТА в този клас.
cholev - майстор
Този удар на 10.8в едва ли има полза от него.
За тези пари (200лв) може да се вземе парксайдските 12в винтоверта (в двете версии 1.5ач с отделяем патронник или 2ач стандартен) 0-1400об/мин 25н и аку перфоратора 20в 0-900об/мин сдс+ 1джаул и ще ти останат пари и за каса бира.
А за 300лв към горните 2 ще добавиш и един 20в 40н 0-1600об/мин с удар щом е зор :-D
Virtex - майстор
чет юли 12, 2018 10:07 pmcholev написа:
За тези пари (200лв) може да се вземе парксайдските
Ще вземе когато ги пуснат в магазините. Иначе ако на човека му трябва няма как да вземе от лидъла в момента. Така че зависи както и кога го търси.

Тема "Ударна бормашина/винтоверт - 1кг с батерията?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: