• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikel - специалист
съб юли 14, 2018 11:14 pmhidrazin написа:
Дрън, дрън, дрън ...
В дядения случай никой няма да му препоръча смяна с трипроводна.
Просто няма законово изискване за тва...
Виж обаче смяна на табло си е препоръчителна....
:partyman:
P.S. Абе ти от га се научи да работиш под напрежение??? :-D
Защо се учудвате?Има си технология за работа под напрежение и се използва.
sts - специалист
Колега никой не се учудва но дискусията трябва да е в посока,че се изключва електрозахранването на апартаментното табло от етажното табло и тогава се извършва ремонт.
Във форума влизат и хора които не са на "ти" с материята и четат буквално написаното и се опитват да го прилагат.
Съветът ми към питащия е да отиде до колцентъра на ЕРП заедно с останалите съседи и да пуснат жалби да имат достъп до предпазителите след електромера.
lyubohar - майстор
Не разбирам защо няма достъп до електромерите и главните бушони.
Досега не ми се е случвало такава забрана.При нас всички електромери са на стъбището на входа и имаме ключове за таблото.
Там са всички други ел.устройства-звънци и етажно осветление.
За всяка повреда би трябвало да се обаждаме на енергото да отварят.
В друг апартамент имаме на всеки етаж малко табло с 3 електромера и отвор за главните бушони.
fox_vt - майстор
И при нас няма достъп цялото табло е общо за входа. Единствено има главен шалтер но никой няма за смяна на крушка или предпазител да изключи целия блок. Но това е минало много отдавна премахнахме катинара след едно неуспешно свъзване с енергото. Даже и главния до електромера е шунтиран което при смяната не електромерите не беше никакъв проблем. Е вярно че таблото го правих под напрежение ама който го е страх от мечки да не ходи в гората.
FM STEREO - специалист
По принцип трябва да имаш достъп до предпазителя след електромера, в някои случаи ЕРП-тата ограничават достъпът, когато има чести умишлени изключвания от малолетни лица, ако и при вас е така, трябва да се обърнете за съдействие към ЕРП-ето.
Последна промяна от FM STEREO на ср юли 18, 2018 9:53 am, променено общо 1 път.
gogo7777 - майстор
Би трябвало, да. Тоя бушон си е на потребителя, нали?
Аз, както и комшиите (в БГ) имаме достъп и до вътрешните бушони и електромера. Заслугата е моя след като ми спираха тока на два пъти. Сърдити са ми нещо и нещат да оправят таблото......ама на мен ми е през.... :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Бръждене в главния бушон на таблото" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: