Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hakama - специалист
Не знам дали е за раздел "направи сам" или тук...

1. Става дума за блокировка на Миеле с горно зареждане. Едва успях да намеря подобна пластинка.
Оригиналната двойна пластинка е с ширина 4,5мм и има издигане 2-3мм. Тази която мисля да монтирам е от дроселна клапа, права, с ширина 5.5. Така че ще стане, въпроса е как да я монтирам - с лепило (с някаква подложка за да направя ъгъгът на издигане.
Със запояването май ще стане по-зле, заради пластмасата. А и искам да е от един елемент, понеже старата се е отчупила (не е едно цяло). Ще обърна с шиповете надолу, за да не изкопае пластмасата/медта при въртенето.
Само че това е старовремска пластмаса и не знам дали със бързолепещо лепило ще хване.

Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение

2. Купих "немски" 3500W разклонител за балкона (остъклен).
Искам да го удължа и монтирам на стената на балкона, за Раховец и парти грил.
Кабела който взехме е 4квадрата доколкото помня (ще пусна от усиления контакт ток), а тези на контакта са по-тънки.


Фазата и нулата ще я презапоя за ключа, както те са го направили... (дали да не взема подобна обувка (имам доста) и да не я капсуловам с клещи/чук?).
Изображение Изображение Изображение
Заземителната (жълтата) с устърклема ли е по-добре да ги наставя или да я запоя директно за купения кабел (оригиналното е с някаква заварка директно на месинговата/медната пластина в средата)?
iliya_i - майстор
По 2: Май за трети път питаш за този разклонител с ключ за балкона. До колкото си спомням, никой не каза това да е удачно решение. Но като си решил - както го направиш, така. И без това скоро пак ще го сменяш.

Но аз ще повторя за пореден път: сложи си валгозащитен двоен контакт на стената, включи си в него пеката, а с тая Ху.ня си цъкай партигрила.
hakama - специалист
По първия въпрос, понеже днес/утре ще го почвам:
Ще се опитам да и за винтче да разпробия - но ако не мога - такова лепило ще ми свърши ли работа (2лв)
Изображение

- или да си взема класиката: СЕКУНДНО ЛЕПИЛО ТЕЧНО BISON Super Glue
Идеята е да остана и за друг път. И да е еластично по-добре.
hidrazin - майстор
Вместо да плодиш едни и същи неща, по-добре си пиши в старите теми.
Спамът е силно НЕ препоръчителен.
Цък 1
Цък 2
:partyman:
hakama - специалист
Проблем 1 го реших с два малки винта :)

Изображение

ПП: Иначе с устърклема или запояване е по-добре (да свържа заземяващия проводник)?

Тема "Монтаж на месингова пластинка в/у ПВЦ* и свързване на разклонител с 4' квадрата кабел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: