Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bezimenen - напреднал
Здравейте,

Налага ми се да подкарам 2 стари улични лампи, та се чудя какво реле да сложа. Едните гледам са с таймер, хубава работа ама трябва да се занимавам да променям настройките. Другите гледам са ден-нощ, харесва ми ама се чудя къде да го поставя. Ще е изложено на атмосферни влияния навън.

Чудя се тия от паркове и градини какви ползват?

Някакъв съвет ще дадете ли?:)
tzetz009 - специалист
Уличните ламБи си имат отделен захранващ проводник по стълбовете . Не е хубаво да "пускаш ток" там ако не работят :-D ! Ако е за твоят двор , вариантите са минимум четири . Фоторелето е най-просто и благонадеждно от към комфорт . След него е часовникът за електромер с вградена батерия . Проблемът при фоторелето ( който много хора не спазват ) е , че трябва да се монтира извън обсега на осветителните тела ! Моето фотореле е така поставено , че с нищо не го осветявам .

:partyman: :partyman: :partyman:
bezimenen - напреднал
пет юли 20, 2018 9:40 pmFM STEREO написа:
Трябва ти ТОВА :partyman:
Мерси. Това ми трябва.
hidrazin - майстор
пет юли 20, 2018 11:00 pmbezimenen написа:
Мерси. Това ми трябва.
Точно тоя таш...ак въобще не ти трябва.
Примерно 1
Примерно 2
:partyman:
bezimenen - напреднал
съб юли 21, 2018 12:08 amhidrazin написа:
Примерно 1
Примерно 2
:partyman:
Отначало си мислех за такава джаджа, ама следват следните въпроси:
1) Има ли такова, ама водоустойчиво, защото ще трябва да е навън? (Това гледам пише влагоустойчиво)
2) Ако е такова, мисля да го поставя горе някъде покрай глобуса, та дали там му е мястото?
3) Ще има ли проблем ако вържа 2 лампи към 1 такова? (Лампите мисля да са някакви лед, примерно по 20 вата)
kozl - майстор
Ети - фотореле:

Прикачен файл:
фотореле ЕТИ.png

Аз ползвам такова и дъждо го кваси- ама само датчика де :wink:
bezimenen - напреднал
съб юли 21, 2018 12:14 pmkozl написа:
Ети - фотореле:


фотореле ЕТИ.png


Аз ползвам такова и дъждо го кваси- ама само датчика де :wink:
Тоя датчик безжичен ли е? На 5 метра през стъклена врата в желязно табло ще фърли ли? Батерията колко често му се харчи? Разпознава ли изкуствена от естествена светлина?
Гледам има и с кабели ама не пише, колко са дълги.
zz_stefanov - майстор
Фонотроника 2, железни са.

Повече не бих ползвал фотосензор, винаги ми пали по рано и гаси по късно колкото и да го настройваш.
В мрачните дни през зимата също палят.

Тема "Реле за улично осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: