Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Никога такива таш...аци като Фонотроника или механичните от сорта на grasslin за осветление.
Ползвам основно фоторелета от сорта на FR-2 и никакви грижи.
В момента имам 11 такива работещи... :-D
:partyman:
zz_stefanov - майстор
Хидра, ще си мерим релетата.
По обектите имаме 12 фонотроники, 9 от които работят от 10 години, едната е заливана с вода и пак работи след почистване. Безгрижни часовници са с астрономия за изгрев/залез. Не знам какво ми ги наместваш в една група с разни гризлини :)
kozl - майстор
съб юли 21, 2018 12:57 pmzz_stefanov написа:
Фонотроника 2, железни са.

Повече не бих ползвал фотосензор, винаги ми пали по рано и гаси по късно колкото и да го настройваш.
В мрачните дни през зимата също палят.
Нещо ми куца логигата на таймерите за управление на осветлението. Като има лунно затъмнение фоторелето ще пусне осветление, а таймера колко и да му е тъмно ще си гледа часовника. И от значение е къде ще бъде разположен датчика на релето и как попада светлината в-у него.
valentino76bs - майстор
Аз също съм за фотореле!
Ако е за 1 лампа и непретенциозна работа все тая какво реле ако е за сериозно осветление дето бърка в джоба и със претенции за праговете на вкл./изкл. по сериозни и скъпи релета.
zz_stefanov - майстор
Ей сега вали порой, гъсти облаци и лампите светнаха. Не, че ми пука щот годишния им разход без да ги изключвам е 10 лева, но не е нормално.
Лошото е че мислех, че само моето фотореле е така, но не е само то. :)
kr1100 - майстор
съб юли 21, 2018 5:46 pmzz_stefanov написа:
Ей сега вали порой, гъсти облаци и лампите светнаха.
Облаци да , ама за какъв порой бълнуваш ? У Варна нема такова нещо . Черните облаци се изнесоха към Златните
zz_stefanov - майстор
Красьо, в Провадийско. Вали от 16:30 :)
hidrazin - майстор
съб юли 21, 2018 3:03 pmzz_stefanov написа:
Хидра, ще си мерим релетата.
Няма какво да ги мерим.
Една Фонотроника отива към 60 кинта и чесане по главата докато го програмираш.
И накрая пак не бачкат като хората.
За тези пари ще взема 4 броя FR-2 които са от типа пусни-тръгни. Не ги мислиш.
А тва че е тръгнало или изключило малко по-рано/късно заради облаци ...
Ми то тва е идеята. Утре ще дойде някое слънчево затъмнение и кво, да стоим на тъмно ли? :-D
Зарежи таз песен любовна. Никога това недоразумение Фонотроника.
:partyman:
tzetz009 - специалист
съб юли 21, 2018 12:57 pmzz_stefanov написа:
... Повече не бих ползвал фотосензор, винаги ми пали по рано и гаси по късно колкото и да го настройваш...
:) Схемата на фоторелето се прави умишлено с тригер на Шмит (+ таймер преди него) . Иначе става "дискотека" !

:partyman: :partyman: :partyman:
zz_stefanov - майстор
съб юли 21, 2018 8:45 pmhidrazin написа:
съб юли 21, 2018 3:03 pmzz_stefanov написа:
Хидра, ще си мерим релетата.
Няма какво да ги мерим.
Една Фонотроника отива към 60 кинта и чесане по главата докато го програмираш.
И накрая пак не бачкат като хората.
За тези пари ще взема 4 броя FR-2 които са от типа пусни-тръгни. Не ги мислиш.
А тва че е тръгнало или изключило малко по-рано/късно заради облаци ...
Ми то тва е идеята. Утре ще дойде някое слънчево затъмнение и кво, да стоим на тъмно ли? :-D
Зарежи таз песен любовна. Никога това недоразумение Фонотроника.
:partyman:
Чесане по главата има, щото менютата са много зле направени, иначе бачкат перфектно.
Има две корекции за положението в часовата зона, дето не са описани в инструкцията, като ги направиш и забравяш кога си я пипал. :)
За цената, ми на пазара е пълно с механични часовници за по 50 лева дето траят по 2-3 години макс. :)
съб юли 21, 2018 8:50 pmtzetz009 написа:
съб юли 21, 2018 12:57 pmzz_stefanov написа:
... Повече не бих ползвал фотосензор, винаги ми пали по рано и гаси по късно колкото и да го настройваш...
:) Схемата на фоторелето се прави умишлено с тригер на Шмит (+ таймер преди него) . Иначе става "дискотека" !

:partyman: :partyman: :partyman:
Да определено не се влияе от кратковременни просветвания.


PS: Хидра, на теб за какво са ти фото релета? Не можеш ли да си включваш ламбите според добива от слънчевите панели :-D

Тема "Реле за улично осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: