• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
КИМИ - специалист
Готварска печка с керамичен плот.
Продават се без кабел и имам мисията да я свържа.
ДВУПРОВОДНА инсталация в къщата.
Занулени контакти.
Имам 3-жилен гумиран кабел и щепсел.
Ще осигуря щепсела да не се вади от контакта и обръща.

Въпрос:
От схемата разбирам, че на горните 3 винчета трябва фаза- има L- ще ги свържа с мостчета.
На долните има 2 с мостче - там е N(нулата) и отделно има заземяване.
Мисля да направя мостчета на горните фази да има фаза и на трите,
а на долния ред да направя мостче(да го има ли?) и към заземяването от О-та.
3-тото кабелче, което е към пластинките на щепсела да го вържа на "заземяването".

Моля за бързи отговори от майсторите- на прав път ли съм? :?

Изображение

Изображение

Изображение
DundyTheCroc - майстор
1, 2 и 3 са фаза, 4 и 5 нула, РЕ земя. Ако печката е на щепсел и свържеш РЕ и нулата какво ли ще стане, ако се обърне щепсела...
Личното ми мнение, че предвид мощността печката трябва да е на твърда връзка задължително!
КИМИ - специалист
Щепсела няма да се обръща, ако трябва ще го залепя към контакта.
Въпросът ми е трябва ли:

1.мостче към заземяването(РЕ) от 0- та или корпуса на печката и така и така е занулен,
а третото кабелче, което отива на пластинките на щепсела да е вързано на РЕ(заземяване на печката)?

2. да няма мостче,
а третото кабелче, което отива на пластинките на щепсела да е вързано на РЕ(заземяване на печката)?

ПП. Нямам заземяване в къщата, заземява се с нулата в електромера/трафопоста.
DMN - майстор
Свързваш така както е по първата схема без никакви мостчета между нулата и защитния проводник(РЕ) в печката. Мостче на нулата и защитния проводник го има в контакта, ако е занулен.
Мостчета правиш само на фазите - 1,2,3.
Схемата е точна и ясна дадена :) .
ESPACE - майстор
И да не си играеш да правиш мостчета, те са си там на нулата. Три броя пластини са една върху друга.
КИМИ - специалист
Да, благодаря! Ще намацам щепсела със силикон към контакта да ми пречи да го вадя лесно,
не че някой ще се протяга зад термоплота да го обръща, де,
но за мене си да го залепя и по-надалеч от греха, както се казва! :mrgreen:

Абе, неделя вечер е време за йебан.е и те така, ДЕРЗАЙТЕ, папурковци-сладурковци!
muhala - майстор
Определено темата е за тролване. Ако не се лъжа Кими е един от капацитетите в това. Цялата тема е провокация.
КИМИ - специалист
Не спамим и не тролим!!!
Не е провокация, просто в електротехниката съм на много ниско ниво,
а жената даваше зор да ми прави яйца по панагюрски на новата печка и те така се притесних.
Печката И я купих преди 1 месец и все не ми остава време(от пукница) да и монтирам новата, че на старата котлона почнА да загрева на 15- та минута вода за бръснене, та се беше изнервила, разбираш ли,начи. :mrgreen:

Жената ми обеща бонус нещо, дето не съм го и помислял и се навих- монтирах я тая красотка!
МЕРСИ, колеги!

Сакам и чекам после бонусо.
plamen6703 - майстор
Както се казва в такива случаи, ако беше малко по-умен, щеше да разбереш... :cool: ! :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Свързване на печка при двупроводна инсталация." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: