• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DDF
Здравейте искам да си направя цветомузика с диодна лента.
Какво трябва да направя да направя за да я свържа към крайно стъпало или към звуковата карта.
има ли ограничение за количеството лента или просто ако сложа повече няма да мога.
И дали има значение дали ще ползвам една лента, две ленти последователно свързани или две успоредно свързани.
Съжалявам за многото и объркани въпроси :) Благодаря
miroton - майстор
Трябва ти малко електроника,и обясни как искаш да свети.
DDF
искам да си мига в такт с музиката
намерих си кит на
"неомонтана" но е доста сложен(за мен) триканален за ниски средни и високи честоти
но за сега предпочитам нещто по просто само с един канал :)
Чел съм и за транзистор тип 31 но не открих такъв
kosata - специалист
Щом като кита на Неомонтана ти е сложен ,по-добре поискай помощ от някой за да ти стане работата.И да ти обясни някой във форума пак няма да се справиш сам !! :wink:
DDF
DDF написа:
Щом като кита на Неомонтана ти е сложен ,по-добре поискай помощ от някой за да ти стане работата.И да ти обясни някой във форума пак няма да се справиш сам !!
надявам се на чудо :) може да се получи просто искам малко помощ
miroton - майстор
Кита ако е сглобен може да ти обясним кои кабел за къде е.
Напиши от кои град си в профила за да ти помогнем по лесно.
DDF
miroton написа:
Кита ако е сглобен може да ти обясним кои кабел за къде е.
Напиши от кои град си в профила за да ти помогнем по лесно.
От Варна съм и наистина ще ми бъде много полезно, а ако някой във Варна ги прави бих си платил да ми го направи някой който наистина разбира. И все пак няма ли други възможности освен кит на "Неомонтана"
hladnia - специалист
miroton написа:
И все пак няма ли други възможности освен кит на "Неомонтана"
http://www.constructor.bg/mk/Color.htm
http://www.krushki.com/index.php?main_p ... cts_id=243
kolev_k - специалист
Звуковата карта няма да ти я светне.Към крайното стъпало(усилвателя)вържеш 2 еднакви части от лентата противопосочно.Т.Е.+и- заедно,и -и+ заедно(не бъркай последователно свързване).Ще сложиш и един жичен потенциометър последователно да можеш да регулираш светенето на диодите в зависимост от силата на музиката.Пробвай със 100 ома.А за дължината на лентата,зависи колко ти е мощността на усилвателя
Добре де, при мен ситуацията е следната.
Разполагам с:
LED захранване DC-30-12 W
2 метра LED лента FS3528-60R
Звързани са към 220 да ги подкарам статично да светят.
Как аджаба да го свържа към изходите за колони, от там да му подава напрежението за да стане светомузика. И дали е възможно през този трансформатор да свържа още две ленти по два метра. Или цялата схема трябва да мине през контролер. Леко съм невежа, ще ме извинявате за което. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Цветомузика с диодна лента" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: