Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fox_vt - майстор
А защо мислите че кондензатора остава зареден :lol: прескачането на искра е защото е напълно разреден.
kolev_k - специалист
пон авг 13, 2018 7:21 pmfox_vt написа:
А защо мислите че кондензатора остава зареден :lol: прескачането на искра е защото е напълно разреден.
Точно.
shotik - майстор
Каквото и да пишете, щом разбирате , може да е така, но аз това го установих при моето захранващо и когато съм го изключил и трябва да го включа , правя това , за да няма искра.
Та може би , не всеки път теорията и практиката са равнопоставено.
Има и други случаи, дори някой си беше написал в подписа подобна мисъл.
Chefo77 - майстор
пон авг 13, 2018 6:49 pmDMN написа:
Така е - няма как да се "изпразни" кондензатора по описаният начин, защото той е след "греца", и не може през него да върне ток обратно. А и би било опасно или най-малкото неприятно, всеки път като вадиш щепсела от контакта и случайно докоснеш "рогите" му, да те праска тока от кондензатора :-D. Кой сериозен производител би допуснал такова нещо.
Навремето имаше едни малки сешоари - "Изгрев" май се зовяха. Говоря за 1990-1991 година. Та тези сешоарчета биеха ток всеки път, когато ги изключиш от мрежата и пипнеш щепсела.
kozl - майстор
пон авг 13, 2018 11:19 pmChefo77 написа:
пон авг 13, 2018 6:49 pmDMN написа:
Така е - няма как да се "изпразни" кондензатора по описаният начин, защото той е след "греца", и не може през него да върне ток обратно. А и би било опасно или най-малкото неприятно, всеки път като вадиш щепсела от контакта и случайно докоснеш "рогите" му, да те праска тока от кондензатора :-D. Кой сериозен производител би допуснал такова нещо.
Навремето имаше едни малки сешоари - "Изгрев" май се зовяха. Говоря за 1990-1991 година. Та тези сешоарчета биеха ток всеки път, когато ги изключиш от мрежата и пипнеш щепсела.
То тва не е недостатък от производителя, а си е екстра на сешоара.
След като си засушил четината, бараш щепсела и изпрааш косъма :-D
Демек кондензатора е вместо лош и гол за повдигане обема на косата + даже и ободряващ ефект след приспивното полъхване на топъл въздух.
Та Чефо излиза, че още навремето, коги немаше водопад от образователни реклами и ние сме расли залупени, в това соцаво време е имало "3 в 1".
А ние заблудените викаме "удари ме тока", вместо да ликуваме, че сме срещнали искрата на Демокрацията :lachtot:
a_stoev - майстор
пон авг 13, 2018 11:11 pmshotik написа:
Та може би , не всеки път теорията и практиката са равнопоставено.
Ако виждаш противоречие между теория и практика, значи ти куца теорията.
kuger - майстор
пет авг 10, 2018 5:34 pmshotik написа:
Зачисти го челно и преди да го включиш в контакт, с метален предмет докосни двата щифта , за да се "изпразни" кондензатора и тогава включи , няма да има дъга .
Само внимавай колко ще зачистиш щифта, защото не е плътен метал, а тръбичка :shock:
Поне на моя HP е такова. Разбрах го след като настъпих щепсела :-D
Те го:
Прикачен файл:
IMG_20180814_221802_13 (1077 x 807).jpg
Последна промяна от kuger на вт авг 14, 2018 10:23 pm, променено общо 1 път.
ben84 - специалист
Масовото производство е предназначено за идиоти. И всяка намеса води до съкращаване на живота на уреда.
Ползва се докато работи. После в коша!
shotik - майстор
вт авг 14, 2018 9:45 pma_stoev написа:
пон авг 13, 2018 11:11 pmshotik написа:
Та може би , не всеки път теорията и практиката са равнопоставено.
Ако виждаш противоречие между теория и практика, значи ти куца теорията.
Защо на много от новите коли , при някои нарушения на работа на двигателя , се
препоръчва и аз съм го правил, да се свалят кабелите от акумулатора , да се свържат и да се даде ключа на контакт ? После да се изчака 5-10 мин и да се свържат и готово, колата си тръгва без проблем .
kuger - майстор
Дали ще е готово и Господ-Бог няма да ти каже :-D
В автото всичко е на постоянно напрежение, даваш на късо клемите /не акумулатора :-D / и празниш филтровите кондензатори. После тръгваш на чисто. Ама, колко много "АКО" има .. :shock:
АКО нещо не бачка както трябва ..
АКО нещо тотално се е скапало ..
АКО нещо ти си скапал по съвет на кварталния майстор ..
АКО той е скапал нещо и ти набива вина в теб, че ти и т.н. ..

Колко АКО, а?

Тема "Изронени шифтове на щепсел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: