• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zheleff - специалист
Здравейте, знам че тук мога да намеря точен съвет, затова питам направо. Фурната ми е Edesa Efficient. Имаме проблем с напрежението на тока и затова съм със стабилизатор за напрежение. Ако е спирал тока, часовника на фурната се е нулирал и мига, а самата фурна не работи /знам че това е функциа на фурната/. Но когато го сверя, часовника започва да свети много по-слабо /почи не се вижда денем/. Освен това, когато пусна фурната да нагрява, докато стабилизатора компенсира напрежението /1-2 секунди/ фурната се изключва, часовника се нулира и т.н. Само да кажа, че това фурната го прави от скоро, а ние винаги сме били със стабилизатор. Въпросът ми е дали нещо в електрониката на фурната не се е прецакало?
shadow__01 - майстор
Без стабилизатора пак ли прави така?
plamen6703 - майстор
съб авг 11, 2018 1:54 pmzheleff написа:
Имаме проблем с напрежението на тока и затова съм със стабилизатор за напрежение. Въпросът ми е дали нещо в електрониката на фурната не се е прецакало?
Това е проблем между напрежението и тока, тока закъснява или напрежението изпреварва :wink:
Въпроса е, ако някой ти каже, че имаш проблеми с електрониката на печката, имаш ли сили да се справиш с проблема, или ще ти се наложи да търсиш чужда помощ за решаване на проблема. В интернет печка се ремонтира, когато човек знае какво и как да направи, но е срещнал временно затруднение и търси помощ от колега. Подавам му се "сламка" и си решава проблема.
Не е ли по-добре да изгърмиш един жокер "помощ от приятел" и да ти реши проблема на място! :partyman:
gogo7777 - майстор
съб авг 11, 2018 2:55 pmplamen6703 написа:
Въпроса е, .......
Въпроса е зададен в първия пост.
Както винаги нямаш отговор на него.
a_stoev - майстор
съб авг 11, 2018 1:54 pmzheleff написа:
Освен това, когато пусна фурната да нагрява, докато стабилизатора компенсира напрежението /1-2 секунди/ фурната се изключва, часовника се нулира и т.н.
Абе чак толкова ниско да пада от една фурна? Да нямаш слаба връзка някъде по таблата. Щом има промяна във времето по скоро се е прецакало нещо по мрежата
Вариант е да изведеш захранването на електрониката и да го стабилизираш само него.
zheleff - специалист
Да без стабилизатор пак е така.
На въпроса дали мога да се спарвя сам - не знам. Само, че нямам доверен техник. Пред мен е възможността да разхождам цялата фурна от сервиз на сервиз, като пръскачак из лозе, а това не ми допада. Питам ви за да получа компетентно мнение, за да знам решим ли е проблема. Ако някой има инфо за читав сервиз на фурни във Варна, да казва. БЛагодарско.
plamen6703 - майстор
нед авг 12, 2018 8:26 pmzheleff написа:
На въпроса дали мога да се спарвя сам - не знам.
Ами ако искаш пробвай за да разбереш дали можеш да се справиш сам :-D Отвори печката и намери "часовника на фурната", имал съм случай контактите на релето да правят проблем и след като се шунтират проблема да изчезва завинаги :wink:
Ако нямаш сили да се справиш с това търси "доверен техник" да те посети на адрес, ако не е доверен го гледай в ръцете да не ти отнесе нещо от печката :wink: :cool: !
Желая ти успех с ремонта! :partyman:
vlax - майстор
нед авг 12, 2018 9:09 pmplamen6703 написа:
....... ако не е доверен го гледай в ръцете да не ти отнесе нещо от печката :wink: :cool: !
Разсмя ме.Сетих се за нещо.Да го гледа в ръцете да не му смени западните части с руски части.Има хора ,които още вярват на този мит. :-D
ESPACE - майстор
Желев, Кольо още на 11 август ти е отговорил. Следи си форумите където си писал!http://www.service-ruse.eu/forum/topic. ... &topic=523
  • 1
  • 2

Тема "Вградена фурна Edesa изключва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: