• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте!
Нов съм тук, извинявам се, ако темата не е за този раздел.
Имам нужда от съдействие, относно електромотор, с мощност от не повече от 12-24V. Доста поизчетох, но все още имам колебания. Става въпрос, че ми е нужно нещо подобно на лебедка. Така изглежа оригинала - http://www.eastsunlite.com/userimages/2 ... 226528.jpg , а това е клипче - . Идеята на това цялото нещо е, използва се в театри и клубове, но не мога да си позволя 200$ / парче, защото тук са програмирани от софтуер, вървят с въпросните светещи топки, като им контролира и цветовете, в които светят, които обаче не са ми нужни, а и не искам моето да прави точно това. Нужни са ми няколко, но просто да има идеята за сваляне и качване. Затова, идеята ми е, да си взема мотор от микровълнова или какъвто ще ми е нужен, който да прави около 3-5 rpm. Проблема идва от там, че се чудя как и има ли начин да се реверсира въпросният мотор? Да спуска въпросното въже, а когато достигне определена височина, да обърне и да го качи обратно и така този цикъл да си продължава. Идеята с регулатор на обороти, не знам как ви се струва, но май не е много подходяща, също и с релета и обръщане на поляритета. Бях чел, че въпросните мотори в микровълновите, когато мотора бъде блокиран в посоката, в която се върти, той започва наобратно. Искам да попитам, има ли изобщо нещо вярно и какъв се води този прословут мотор? Ако има такъв, идеята ми е, да направя по един стопер на въжето, който да реверсира движението, ако изобщо това нещо съществува. Ще съм много благодарен и дано съм обяснил правилно!
Поздрави!
vlax - майстор
Почти нищо не е вярно.
Първо бъркаш понятията,мощност не се мери във волтове.
Тези от микровълновите печки няма да станат.Защо точно за тях се хвана? :-D
Не се бой ще измислим нещо. :partyman:
Последна промяна от vlax на пон авг 13, 2018 3:10 pm, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
Реверсирането е най-лесната част. Управлението и самото техническото изпълнение ще са по трудоемки.
vlax - майстор
Бих ти препоръчал да кажеш:
1.Колко е тежко,това което ще ходи нагоре надолу като алтаво.
2.Височината -горна и долна точка,т.е. дължината на въжето,все пак въжето ще се навива на нещо.
3.Захранване и управление ще почакат за сега.
tzetz009 - специалист
:-D :-D :-D Голяма гъZаRия , много е ефектно !!! Ама гледайте и захранващите кабели , де . И те вървят нагоре-надолу . Над изкуственият таван кой знае какво е ???!!! Сега се вижда една малка част !

:partyman: :partyman: :partyman:
1. Да, когато постнах темата, видях, че съм ги обърнал, извинявам се. Механотехникум съм завършил, не съм толкова бос. 😀
2. Моята идея е да няма захранващ кабел надолу, а само въже, 4 метра мисля да е.
3. Относно товара, не повече от един хартиен фенер. Тоест... 200 грама? 😀
Благодаря на писалите много!
Andri01 - майстор
Във фенера - крушка и батерийка? Кое ще изтегля въжето на долу? 200гр са прекалено малко за целта!!:)
a_stoev - майстор
еми отваряш каталозите вземаш най малкия морредуктор който видиш и си в джаза.
Е ти втория резултат от гугъл:
http://pellets-technozone.com/objects.php?cid=1

Управлението е друга бира и няма общо с мотора, Примерно реле за време е за спускането и КИ за вдигането.
Благодаря за съдействието! За фенера, не говоря от тези дето са само от хартия, а тези градинските. Идеята ми идва от там, че имам една диско топка, детска - https://goo.gl/images/DS2N2t . Товя нещо, вътре има един мотор, на 12 волта, който върти сверата, а по средата има 12 волтова халогенна крушка. Когато стопираш сферата, автоматично започва наобратно. Гарантирам. В него си, няма нищо, освен мотора, крушката и едно копче. Жалко, че ми е родния град и не мога да снимам, за да покажа. Въпроса ми е, дали това е тип мотор или просто при моя случай обръща въртенето? Ако това е схемата, взимам 10 такива, вадя им мотора и си го правя. А, иначе, тръгнах за мотор от микровълнова, защото както казах, прочетох че те са направени с тази цел, когато храната опряла някъде случайно, да се завърти наобратно. Просто не съм сигурен за въпросната топка дали е такъв модел/тип мотор или инцидентно се случва. 😀
Andri01 - майстор
А захранването? как ? С какъв кабел/ проводник/?? Същия къде ще се прибира/ навива/??
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за автоматичен реверсионен електромотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: