Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
Прикачен файл:
sony_kv2184mt_tv_d_Page_1.png
Прикачен файл:
sony_kv2184mt_tv_d_Page_3.png
Прикачен файл:
sony_kv2184mt_tv_d_Page_4.png

Входовете на телевизора са чинч (по 1 за видео и звук) и антенен за тунера.
AV сигнала от тунера и от чинчовете се превключват от IC203 и IC202 през пин №3 на интегр.схеми.
+5V за избор сигнал от вход през чинчовете и 0V за вход от тунер.
Най-лесно ми се видя да взема +5V от светодида за стенбай режим D013, да откача R521 (27к) от към пистата към управлението от IC002 и с изолиран проводник да свържа +5V с резистора R521. Така на №3 от IC202 и IC203 винаги ще има +5 V и винаги превключено към AV през чинчовете. Сигнала от тунера е елиминиран.
Недостатъци:
- след натискане на бутони за канали се появяват цифрите на номерата на паметта на каналите за около секунда
- при натискане на бутон за превключване на канал или вход се задейства гасенето на екрана за по-малко от секунда

за сега това забелязах. За мен е приемливо и остава така.

Не мога да си открия тестовия генератор на видеосигнал. Струва ми се, че телевизора не е на фокус и зеленото е в превес.
Това за фокуса май не е в телевизора, а у мен :roll: , че мнението на съпружката е за добър фокус на картината, но и тя каза, че зеленото и е в повече. Ще трябва да се поизмъча на око със сигнал от DVD или от декодера на кабелната. А то некъде по каналите има сигнал с цветни ивици :roll:


Е мое би Сонито да е прифанало новини от зелената революция или да е позеленяло от яд, че не съм го поскрапил след толкава години служба. :roll:

А що прах извадих отвътре докато го излъскам. :shock: Оно ставало и за пречиствател на финни прахови частици. :wink:
Кинескопа ги лови като магнит, а радиаторите на полупроводниковите елементи предизвикват конвекция и създават газов обмен и така TV-то става филтър на ФПЧ :-D
fbr - майстор
чет фев 09, 2023 8:01 amkozl написа:
но и тя каза, че зеленото и е в повече. Ще трябва да се поизмъча на око със сигнал от DVD или от декодера на кабелната.
Даваш го на черно-бяло изображение, дали от превключвателя на системата за цвят, дали с намаляване на минимум на наситеността и настройваш от тримерите на платката на кинескопа за ниво черно (мисля беше само на два цвята и се настройваха спрямо третия), едно хубаво чернобяло изображение, като на стар вестник и това ще е то.
petromaniq66 - специалист
В нета има приложение "Nokia test screens" записваш на диск и плеъра ти става генератор на тв сигнали. Пък за фокуса ти трябва образоване по тринитронските кина, защото освен статичен имат и динамичен фокус и най - много да го разбуташ повече. Пробвай статичния, въпреки че антиката си е поизпяла песента. Това че ще го настройваш на минимална цветност не гарантира баланса на цветовете. Настройва се на цветност и регулиране на бял екран, което зависи и от режима на видеоусилвателите, степента на износване на прожекторите. Общо взето се радвай, че се вижда, ако не, претенции - вземай нещо по - съвременно.....от стара баба толкоз.
kozl - майстор
С приложението не успях да се справя. Качих една снимка от нета:

Прикачен файл:
test-picture-g815fadeec_640.jpg
test-picture-g815fadeec_640.jpg (60.13 KиБ) Видяна 356 пъти

пуснах я прес USB флаш карта от плейъра, обаче въпреки, че му нагласих картина 3/4 тоя плейър не се справи с формата, но пък си понагласих бялото от видеоусилващите стъпала.
Фокуса си беше добре. С въртене на потенциометъра към средно напрежение от ТХО видях, че е почити до крайно положение, но аз не помня да е въртян някога - така си е бил още от покупката от Корекома.
Пробвах го на кабелната през приемника за кабелна и добре е картината за кинескопния сандък :-D

Прикачен файл:
фокус KV2148MT.JPG


Снимката лъже за цветовете. Не са такива, но така излиза. И нюансите се изтипосаха от снимката - бялото си е бяло.
gogo7777 - майстор
Мога да го оправя, но нямам време :drinkers: :drinkers: :drinkers: :lol:
kozl - майстор
О да знам. Тя и съпружката работи в неква фирма за скръб де "поправят" на едро :?
Премерих на кантара Сони-то тритона - лъжа към 24 кила показа, но сигурно съм свършил работа към 130 м по 24 кила =3,12 т/м, па мое и да е тритона :?

Обаче ГРЕДА. Тамън да го пусна и приемника не работи. А втория приемник няма изход чинчове. Аз имам кабел скарт-чинчове, обаче той е вкъщи, а не тук. Днес ще погледна приемника дали не е сдало захранването и да интегрирам некво но немам идея на кво напрежение :?
На моя приемник от Близу е външно захранмане 12V. А в неработещия е към общата платка. А мое и да е некой кондензер оти тихо квичи :?

Тема "Телевизор Sony trinitron свита картина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: