Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Andri01 - майстор
НЕ! Те са длъжни да ти прекарат кабела до старото табло в имота, където е бил електромерът ти.
Къщата е стара, но партидата е нова. Поставиха електромера и казаха да си прекарам кабела (АL/R 4x16) и даги извикам само за връзването към електромера. Два пъти попитах имам ли право да се качвам на стълба, но...
Andri01 - майстор
Ако е нова партида-да. Преди тази къща нямаше ли стара партида за ток?
Има си друга партида, но тя е на друг собственик.
krasi92 - майстор
Подготвяш си кабела със съответната дължина. В твоето табло си връзваш фазите а нулата не закачаш никъде за момента. Главният предпазител свален. Викаш ги. Като дойдат ще си закачат кабела с обтегач за стълба. Ще захранят кабела и след мерене дали фазите са си по местата ще можеш да си вържеш и нулата в таблото. Вече ще имаш действаща партида която да ползваш
Благодаря за изчерпателния отговор, Краси. Само едно уточнение: това оделна услуга срещу заплащане ли е или влиза в таксата за новата партида (700 лв.). Защото нещо ми споменаха за работа след работното им време...
krasi92 - майстор
При чез присъединяването към електромера е с партидата защото се полмбира и разпломбира. Цената я има в ценоразписа и е беше нула лева октомври. Сега не знам. Щом са казали след работно време значи ще трябва да им приготвиш някакво бонусче. Ще го направят и много скоро след това ще имаш ток. Ако дойда аз или некои друг които не е от тяхната система ще те връткат много време със прикачването в таблото. При нас ги пращат обикновенно при проектант за да им начертае схема за свързване която се издава срещу 300 - 350 лева и отнема време. Ако ги викнеш на частно след работно време ще стане и по бързо и по евтино. За съжаление това е една мафия.Хората там вземат около два бона и гледат и те да си докарат някой лев.

Тема "СвързваНе. На кабел от чашки." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: