Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bube760205 - специалист
Здравейте.....заявихме подмяна на кабел до ел. табло от чашките до електромера.чакахме 2 месеца и накрая се измъкна ха с думите нямаме възможността да пратим екип подменете си го сами. Свързвал съм доста табла под напрежение и горе долу е същото но все пак
.. Та чашките с кабела от стълба са на къщата.. И на достатъчно удобно място...Как най лесно и безопасно може да стълба е свържа. .ползвал съм муфи за свързване под напрежение.но все пак...Има ли друг вариант и какво бихте предложили вие ..Моля без спам и тъпотии.....
plamen6703 - майстор
пет авг 17, 2018 5:43 pmbube760205 написа:
Здравейте.....заявихме подмяна на кабел до ел. табло от чашките до електромера.чакахме 2 месеца и накрая се измъкна ха с думите нямаме възможността да пратим екип подменете си го сами. Свързвал съм доста табла под напрежение и горе долу е същото но все пак
.. Та чашките с кабела от стълба са на къщата.. И на достатъчно удобно място...Как най лесно и безопасно може да стълба е свържа. .ползвал съм муфи за свързване под напрежение.но все пак...Има ли друг вариант и какво бихте предложили вие ..Моля без спам и тъпотии.....
Хубаво е да е без спам и тъпотии, но защо пишеш такива тъпотии?
От кое ЕРП са ти казали "нямаме възможността да пратим екип подменете си го сами" ?
Кой ще ти пломбира електромера и ако се "озъбиш" до "чашките" ще излезе, че си искал да крадеш ток :cool:
Да не сънуваш буден или те е напекло слънцето? :partyman:
bube760205 - специалист
EVN .подмяната на кабела е за село...А дали ме е напекло слънцето или каквото и да е било. Ще те помоля да си задържиш коментарите за обкръжението ти.Най обичам такива остроумни цигари като теб.Попитах точно и ясно. ЩОМ се допитвамзначи има причина..Иначе не бих разтягал ластици тук. Където се надпреварвате кой от повече е по кадърен.Ако мислиш да помагаш с съвет добре дошло.Ако не жив и здрав.
plamen6703 - майстор
Съвета ми е да не пипаш където не ти е работа за да нямаш неприятности с институциите и да не те натърти този, който се не види. Най-кофтито е, че ако оцелееш не можеш да му го върнеш!
Чашки има по заведенията, това също е към съвета да не пипаш където не знаеш и не ти е работа!
Свързвал съм доста табла под напрежение
Толкова табла си свързал под напрежение, че сега един кабел не знаеш как да свържеш :cool:
Разтягай ластици на друго място или изчакай малко по-късно като се включат канарчетата и почнат да се надпреварват да ти дават акъл как да се самоубиеш сам! :partyman:
hidrazin - майстор
Ай стига простотии. Същия филм го играх миналата година.
На моята къща, на село, с EVN - когато ремонтирах покрива.
Не си казал най-важното - къде е електромера. Преди въпросните "чашки" или след тях в къщата???
:partyman:
bube760205 - специалист
Преди електромера са
hidrazin - майстор
И каква е причината за подмяната на проводника?
:partyman:
nikolov333 - майстор
Сигурно искат да си сложат "стотачка".. :-D :lol:
bube760205 - специалист
пет авг 17, 2018 7:17 pmhidrazin написа:
И каква е причината за подмяната на проводника?
:partyman:
Кабела е мостов 2x4 и винаги е бил подложен на атмосферни влияния и е корозирал и заради това.щяха да изкарват таблата извън имота ..Но били свършили парите и скоро не се очаквало да ги изкарат навън.А сега слагам външна изолация и ще пусна кабела в гофре и ще скрия гофрето в изолацията
nikolov333 - майстор
Аз бих закопал едно тръба до стълба, където се предполага, че ще изнесът елктомера някога или само да излиза в кутия на фасадата, а тръбата ще я наглася под изолацията, да влиза в таблото и задължително три проводна инсталация с повторно зазеземяване... най-добре до електромера, ако е добре изпълнено или в краен случай до къщата.

Тема "СвързваНе. На кабел от чашки." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: