• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравеите.Минавам директно на въпроса.
Във вилата имам прекаран трифазен ток.Искам да прекарам ток от вилата до една скрада която ползвам.Сградата няма наториален акт.Как може да прекарам тока.
hidrazin - майстор
Предимно с кабел. Може и въздушно ама не съм фен.
:partyman:
iliya_i - майстор
И кабела да тръгва след електромера на вилата. :-D
gnt69 - майстор
вт авг 21, 2018 8:56 pmdimo1233 написа:
Здравеите.Минавам директно на въпроса.
Във вилата имам прекаран трифазен ток.Искам да прекарам ток от вилата до една скрада която ползвам.Сградата няма наториален акт.Как може да прекарам тока.
Тока само без да питаш. Ако почнеш да питаш ще ти кажат че вероятно минаваш през земеделска земя и трябва да направиш ПУП парцеларен план за кабела, и влизаш в един омагьосан кръг от който няма излизане една година. Харесваш метод подземен или въздушен и действаш. :partyman:
вт авг 21, 2018 9:04 pmgnt69 написа:
вт авг 21, 2018 8:56 pmdimo1233 написа:
Здравеите.Минавам директно на въпроса.
Във вилата имам прекаран трифазен ток.Искам да прекарам ток от вилата до една скрада която ползвам.Сградата няма наториален акт.Как може да прекарам тока.
Тока само без да питаш. Ако почнеш да питаш ще ти кажат че вероятно минаваш през земеделска земя и трябва да направиш ПУП парцеларен план за кабела, и влизаш в един омагьосан кръг от който няма излизане една година. Харесваш метод подземен или въздушен и действаш. :partyman:
Мерси много.
moimoimoi - майстор
ако не е тайна кажи колко е разстоянието между двете сгради и каква мощност е необходима,това е важно за да се подбере кабел с нужното сечение
вт авг 21, 2018 11:38 pmmoimoimoi написа:
ако не е тайна кажи колко е разстоянието между двете сгради и каква мощност е необходима,това е важно за да се подбере кабел с нужното сечение
Разтоянието е около 500 600 метра (не съм мерил точно)токът ще е трифазе 15 kW.Ще ми препоръчаш ли кабел.
mutibg - напреднал
SAVT 4x16 ти е кабела според мен. Копаеш и хем няма да се вижда хем ще си спокоен.
шоп - майстор
@dimo1233
ако тези 500-600 метра са в твоя имот, няма никакъв проблем кабела да го прокараш и подземно и въздушно. Както ти е удобно.

Обаче!!!
Ако трасето на кабела не е твое и го прокараш нелегално, подземно и утре някой разкопае и го утрепе тока, кой ще носи отговорност и на кой ще тежи на съвестта :? :? :?
Успехи!
ср авг 22, 2018 6:23 pmшоп написа:
@dimo1233
ако тези 500-600 метра са в твоя имот, няма никакъв проблем кабела да го прокараш и подземно и въздушно. Както ти е удобно.

Обаче!!!
Ако трасето на кабела не е твое и го прокараш нелегално, подземно и утре някой разкопае и го утрепе тока, кой ще носи отговорност и на кой ще тежи на съвестта :? :? :?
Успехи!
Мисля да прекарам кабела въздушно.
  • 1
  • 2

Тема "Прекарване на ток" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: