• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
вт сеп 18, 2018 12:08 pmlakosste написа:
В проекта има отделни предпазители за миксер,вентилация,бойлер,климатик,печка,котлон,.....и така на татък за каквото се сетите още по отделно, като повечето от нещата аз няма да ги имам.
Реално в монофазните контакти ще има включени 2 хладилника, малък миксер и някои помощен уред който няма да е стацонарен.Важните ми уреди са трифазна фурна и трифазен миксер,които са на два отделни кръга и между-другото в проекта фурната ми е дадена без ДТЗ -не знам защо ,не е нужна ли?Да спомена ,че ще има и климатик,който също е на отделен предпазител.
Монофазните контакти са около 12 броя ,като те са сложени за удобство ако нещо се размести а реално ще се използват 3 или 4 като общата консумация няма да надхвърли 2 киловата.
А не допускаш ли, че може някой от тези уреди да даде дефект и да изключи бушона, баш кога на работа са само женоря?
И кво ставо - всичкото контакт без ток, хладилниците спрели, суровините тотал щета, продукция - нема. :-D
И всичко това за да спестиш до 10 лева на бушон и 20-30 метра кабел?
А евентуални възможности за бъдещо разширение на бизнеса - нова инсталация ли ще правиш?

Като си почнал - прави го както трябва и с переспектива. Сега ще спестиш едни 100 лева, за които след време ще съжаляваш и ще ти излязат много повече.
lakosste - специалист
вт сеп 18, 2018 1:48 pmiliya_i написа:
вт сеп 18, 2018 12:08 pmlakosste написа:
В проекта има отделни предпазители за миксер,вентилация,бойлер,климатик,печка,котлон,.....и така на татък за каквото се сетите още по отделно, като повечето от нещата аз няма да ги имам.
Реално в монофазните контакти ще има включени 2 хладилника, малък миксер и някои помощен уред който няма да е стацонарен.Важните ми уреди са трифазна фурна и трифазен миксер,които са на два отделни кръга и между-другото в проекта фурната ми е дадена без ДТЗ -не знам защо ,не е нужна ли?Да спомена ,че ще има и климатик,който също е на отделен предпазител.
Монофазните контакти са около 12 броя ,като те са сложени за удобство ако нещо се размести а реално ще се използват 3 или 4 като общата консумация няма да надхвърли 2 киловата.
А не допускаш ли, че може някой от тези уреди да даде дефект и да изключи бушона, баш кога на работа са само женоря?
И кво ставо - всичкото контакт без ток, хладилниците спрели, суровините тотал щета, продукция - нема. :-D
И всичко това за да спестиш до 10 лева на бушон и 20-30 метра кабел?
А евентуални възможности за бъдещо разширение на бизнеса - нова инсталация ли ще правиш?

Като си почнал - прави го както трябва и с переспектива. Сега ще спестиш едни 100 лева, за които след време ще съжаляваш и ще ти излязат много повече.
Прав си наистина Ето това е нормална критика и нормален съвет -приемам ги и смятам да ги разделя поне на два кръга
lakosste - специалист
вт сеп 18, 2018 1:48 pmiliya_i написа:
вт сеп 18, 2018 12:08 pmlakosste написа:
В проекта има отделни предпазители за миксер,вентилация,бойлер,климатик,печка,котлон,.....и така на татък за каквото се сетите още по отделно, като повечето от нещата аз няма да ги имам.
Реално в монофазните контакти ще има включени 2 хладилника, малък миксер и някои помощен уред който няма да е стацонарен.Важните ми уреди са трифазна фурна и трифазен миксер,които са на два отделни кръга и между-другото в проекта фурната ми е дадена без ДТЗ -не знам защо ,не е нужна ли?Да спомена ,че ще има и климатик,който също е на отделен предпазител.
Монофазните контакти са около 12 броя ,като те са сложени за удобство ако нещо се размести а реално ще се използват 3 или 4 като общата консумация няма да надхвърли 2 киловата.
А не допускаш ли, че може някой от тези уреди да даде дефект и да изключи бушона, баш кога на работа са само женоря?
И кво ставо - всичкото контакт без ток, хладилниците спрели, суровините тотал щета, продукция - нема. :-D
И всичко това за да спестиш до 10 лева на бушон и 20-30 метра кабел?
А евентуални възможности за бъдещо разширение на бизнеса - нова инсталация ли ще правиш?

Като си почнал - прави го както трябва и с переспектива. Сега ще спестиш едни 100 лева, за които след време ще съжаляваш и ще ти излязат много повече.
Прав си наистина Ето това е нормална критика и нормален съвет -приемам ги и смятам да ги разделя поне на два кръга
lakosste - специалист
вт сеп 18, 2018 1:30 pmhidrazin написа:
вт сеп 18, 2018 12:08 pmlakosste написа:
...между-другото в проекта фурната ми е дадена без ДТЗ -не знам защо...
Защото е предвидена на твърда връзка - без щепсел. Просто не е задължително по наредби но не те задължава на не да сложиш.
В наредбите са минималните изисквания.
Ти много други неща не знаеш и не ти е работата да ги знаеш. Вземи се срещни с пустия му и проектант...
За коловете - става и с медни тръби стига да можеш да ги забиеш.
И най-важно - да ти излезе измерването в норми. Иначе колове, колове ... докато влезе в норми.
:partyman: :partyman:
Тръбите ще ги забия лесно Имам 5 броя 18 мм по 1,20 м не са плътни а са тръби ако има значение но въпроса е как да ги разположа и свържа помежду си и няма ли да се окислят и да намалят свойствата си Целта е да направя земно което да върши работа а не да отбия номер
lakosste - специалист
=D>
вт сеп 18, 2018 2:41 pmnikolov333 написа:
=D>
hidrazin - майстор
вт сеп 18, 2018 4:17 pmlakosste написа:
=D>
Аха, ама не бързай да ръкопляскаш...
Той nikolov333 хубаво ти е дал първия попаднал му клип ама и да ти беше казал че това са СТОМАНЕНИ електроди покрити с бакър...
Медна тръба 18 мм по 1,20 м може да забиеш но например в първомайска лютеница. Или киселото мляко на баба/дядо ... :-D
Преди две години при мен идваха едни шопи с такива шишове и забивачка HITACHI с уверението че нищо не мое да ги спре.
Е забиха два шиша до половината, събраха си чуковете и си заминаха за Шопландия.
Шишовете така си и останаха наполовина забити щото не мърдаха на никъде - нито на забиване, нито на изваждане. Резнахме ги с ракетата да не стърчат.
После сменихме самата "почва" - изкарахме няколкостотин кубика камъни и на тяхно място насипахме и трамбовахме почва. истинска почва.
И вече в нея забихме стоманените заземители.
:partyman:
P.S. Дано почвата в Първомай не е фалшива като първомайската лютеница... :-D
nikolov333 - майстор
:-D :lol: :lol: .. Хидра, твоя късмет със заземителите никъде го няма.. Добре, че не си писал и колко кола забихте, че съвсем ще му убиеш на човека мечтите.. Да пробва пък, квото сабя покаже.. Иначе съм гледал и други клипове, дето пак руснаци по 10-на такива кола забиват.. :bear:
hidrazin - майстор
вт сеп 18, 2018 7:12 pmnikolov333 написа:
... Добре, че не си писал и колко кола забихте...
Няма тайни - на 30-тина места по около 10-тина кола средно.
На едното "ударихме на камък" и се наложи да набухаме към 25 броя... :lol:
:partyman:
P.S. В тоя край почвата им е хубава, поне така мисля и може да няма такива проблеми.
Ама да забива медна тръба... По-добре да си ги менка за поцинковани колове.
tzetz009 - специалист
:-D Кажете му на човека да си купи от сега резервни нагреватели за поне един етаж на фурната . Голямо магьосване го омагьосвате - земното та земното ! От третия път винаги се докарва ! :-D

:partyman: :partyman: :partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Въпрос относно ДТЗ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: