• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lakosste - специалист
Здравейте.Малко съм в дилема и ако някой даде адекватно решение ще съм благодарен.
Обяснявам ситуацията.
Правя малък цех и съм пуснал инсталацията ,съответно:
Един кабел 4 кв. 3-жила ,който ще ми захранва контактите с 2-3 хладилника котлон и климатик.-предпазител 25 А
Един кабел 6кв. 5-жила,който ще захранва фурна 17 киловата- предпазител 3-фазен 25 А
Един кабел 1.5 кв 5-жила,който ще захранва 3-фазен миксер 1.5 киловата-предпазител 3-фазен 10 А
И един кабел 1.5 кв. 3-жила за 8 лампи с лед осветление-педпазител-10 А
Главен предпазител не съм сложил още защото не знам какъв в външен ще ми монтират от ЕВН-да уточня че още нямам електромер.
Искам да сложа ДТЗ на фурната ,миксера и монофазните контакти.
Един познат от енергото ми обясни ,че се слага една ДТЗ и през нея минават фазите само на тези уреди ,които искам
Друг познат ,който се занимава с ел.материали ми обясни че трябва да сложа защита на всеки консуматор отделно
Дайте малко разяснение защото и двамата се занимават с инсталации а две различни мнения.
hidrazin - майстор
Щом си правиш цех то трябва да имаш проект част електрическа.
Просто го спазвай и това е.
:partyman:
ben84 - специалист
В тоя ред на мисли, какъв е смисъла от главно ДТЗ 300mA?
То ако един консуматор от всичките има утечка 250mA е достатъчно да прати човек с краката напред.
mironcho - специалист
ДТЗ 300mA, се слага с противопожарна цел. Не върши работа за предпазване на хора.
lakosste - специалист
съб сеп 15, 2018 8:49 pmhidrazin написа:
Щом си правиш цех то трябва да имаш проект част електрическа.
Просто го спазвай и това е.
:partyman:
Здравей ,колега.
Питам защото не е точно както е проекта-малко е с изменение но това е друга тема.
nikolov333 - майстор
Ами не е друга темата, а си е баш тая. Съгласувайте си промените с проектанта на Ел инсталацията, щото като стане пожар или авария и да си застрахован, няма да ти платят щетите, ако инсталацията не ти е изпълнена по проекта.. :idea:
hidrazin - майстор
съб сеп 15, 2018 10:23 pmlakosste написа:
...Здравей ,колега....
Ъъъъъ... колега по какво? Само не ми казвай че по форум...
Бизнес, фирмените, индустриалните и подобни инсталации са много далеч от "Направи си сам".
И си струват всяка дадена стинка за тях, колкото и да голяма стинката.
А ние тука си "връзваме" бойлерчета, ламБи, моторчета, водни помпички и подобни дреболии.
Таааа ... вземи да си поговориш с проектанта и изпълнителя... Приятелски съвет.
Е, ще дадеш някоя пара но това е неизбежно щом като не си мислил навреме.
:partyman:
DMN - майстор
lakosste написа:
Един познат от енергото ми обясни ,че се слага една ДТЗ и през нея минават фазите само на тези уреди ,които искам
Добре го е казал - по-малко работа за него :) . Само че, през ДТЗ не минават само фазите.
lakosste написа:
Друг познат ,който се занимава с ел.материали ми обясни че трябва да сложа защита на всеки консуматор отделно
И този добре го е казал - повече продажби и повече печалба за него :-D .
lakosste написа:
Правя малък цех
И ти "добре" си се ориентирал - ще правя нещо, от което се надявам да спечеля, но ако може само да печеля без да давам нищо преди това на хора, които си разбират от работата. :partyman:
lakosste - специалист
нед сеп 16, 2018 1:34 pmDMN написа:
lakosste написа:
Един познат от енергото ми обясни ,че се слага една ДТЗ и през нея минават фазите само на тези уреди ,които искам
Добре го е казал - по-малко работа за него :) . Само че, през ДТЗ не минават само фазите.
lakosste написа:
Друг познат ,който се занимава с ел.материали ми обясни че трябва да сложа защита на всеки консуматор отделно
И този добре го е казал - повече продажби и повече печалба за него :-D .
lakosste написа:
Правя малък цех
И ти "добре" си се ориентирал - ще правя нещо, от което се надявам да спечеля, но ако може само да печеля без да давам нищо преди това на хора, които си разбират от работата. :partyman:
Нещо си в грешка .От къде знаеш че не съм дал достатъчно пари извадени с труд а не с разни програми както повечето.Не ми бъди господар на джоба след като аз не съм на твоя.Мислиш ли че проекта е съобразен с моите виждания-ами не е, направен е наизуст или казано на конвейр.Правя го за мен а не за комшията, че да спестявам.След като ви прочетох коментарите по въпроса мислех да си премълча но един съвет не видях а само заяждане,След като не можеш да помогнеш на някой ,не му пречи.Съжалявам че ви влязох в темата.Забравете за въпроса ми, НЕ ЖЕЛАЯ да се коментира.Нямам намерение да се натоварвам-имам си достатъчно работа.
nikolov333 - майстор
Айде, още един, дето се сърди като малко дете.. :goodman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Въпрос относно ДТЗ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: