• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
barmancheto - напреднал
Здравейте, понеже съм в ремонт първо прекарах инсталацията на етажа който правим. Цялото окабеляване е с трижилен кабел и отделно от това сме сложили кол за земно с който да се заземи таблото и инсталацията. Общо ще имам 10 токови кръга, като обаче искам да сложа и дтз. Та въпроса ми е колко дтз ще са ми нужни, една преди всички бушони или 2 като всяка от тях да предпазва по 5 предпазителя.
fox_vt - майстор
Само на необходимите кръгове.
kozl - майстор
вт авг 28, 2018 5:59 ambarmancheto написа:
Здравейте, понеже съм в ремонт първо прекарах инсталацията на етажа който правим. Цялото окабеляване е с трижилен кабел и отделно от това сме сложили кол за земно с който да се заземи таблото и инсталацията. Общо ще имам 10 токови кръга, като обаче искам да сложа и дтз. Та въпроса ми е колко дтз ще са ми нужни, една преди всички бушони или 2 като всяка от тях да предпазва по 5 предпазителя.
Съдейки по въпроса ти - поискай помощ от специалист да ти направи схема на разпределителното табло.
ДТЗ не предпазва предпазителите, по вероятно е обратното.
На така зададен въпрос подходящия отговор е 10 ДТЗ-ти.
infomar
Бойлер и готварска печка задължително, всяка стая контакти отделно.
Мое мнение е, че колкото е по-раздробено е по-добре, защото когато изключи, се изключват по-малко консуматори.
sts - специалист
Когато искате помощ давайте повече информация.
1.Т.к за осветление и климатици без ДТЗ само с АП.
2.Т.к за бойлер и готварска печка с комбинирани ДТЗ.
3.Останалите т.к се разпределят на две ДТЗ + АП.
barmancheto - напреднал
вт авг 28, 2018 9:44 amsts написа:
Когато искате помощ давайте повече информация.
1.Т.к за осветление и климатици без ДТЗ само с АП.
2.Т.к за бойлер и готварска печка с комбинирани ДТЗ.
3.Останалите т.к се разпределят на две ДТЗ + АП.
Токовите кръгове са 9 + главния кабел който идва от електромера и там ще има бушон който ще е за целия етаж. Всичко е разделено, печка, конт кухня, конт стаи, осветление, бойлер и т.н.
barmancheto - напреднал
Значи имате в предвид че една дтз се слага на 1 токов кръг и например ако искам да имам на 4 от кръговете дтз то в таблото ще трябва да сложа 4дтз + 6 предпазителя. Отделно от това на едно място видях двуполюсен прекъсвач преди дтз или в моя случай нямам нужда от него.
kozl - майстор
При тоя мързел за писане, ко очакваш некой да ти прочете мислите :?
Опиши си кръговете един по един, АП колко А, какво ще захранват, с каква мощност, па мое и некой да кандиса, да ти отговори кои кръгове да обединиш в 1 ДТЗ, кои без ДТЗ и т.н.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Въпрос относно ДТЗ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: