Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
нед сеп 02, 2018 12:29 ami486 написа:
Трудно е да се докаже момента на изкривяване.
Лесно е. Действай и после пиши за резултатите.

Прикачен файл:
Контролен електромер.jpg

А дано ама надали...
:partyman:
i486 - специалист
И с това какво ще докажа? Да повикам измамника да монтира допълнителен контрол за да му доказвам, че мами? Това е чист рекет - който плати втори електромер, започваме да го таксуваме без надценка. Ако може всяка година да си купува нов контролен електромер ще е още по-добре.
hidrazin - майстор
Общо взето - дрънканици.
Втория електромер не е задължително да го купиш от местното ЕРП.
Цената от 39 кинта за свързване на контролното табло към съществуващия електромер е съвсем нормална.
Даже аз бих взел повече...
В края на краищата ТИ си мислиш че имаш проблем, не аз.
Имам 4 електромера и си отчитат правилно.
Вече ти се каза - сложи си неофициален контролен електромер и гледай да не е някоя раздрънкана бракма от вторични.
Ако има съществена разлика ще го мислиш тогава.
:partyman:
P.S. Да не забравиш че трябва да го отчиташ в едно и също време с инкасатора...
шоп - майстор
нед сеп 02, 2018 12:17 pmhidrazin написа:
Общо взето - дрънканици.
Втория електромер не е задължително да го купиш от местното ЕРП.
Цената от 39 кинта за свързване на контролното табло към съществуващия електромер е съвсем нормална.
Даже аз бих взел повече...
В края на краищата ТИ си мислиш че имаш проблем, не аз.
Имам 4 електромера и си отчитат правилно.
Вече ти се каза - сложи си неофициален контролен електромер и гледай да не е някоя раздрънкана бракма от вторични.
Ако има съществена разлика ще го мислиш тогава.
:partyman:
P.S. Да не забравиш че трябва да го отчиташ в едно и също време с инкасатора...
+1
За съжаление българина все си мисли че е прецакан и ощетен. Имаме доста евтин ток!
Лично аз имам два контролни електромера трифазни двойнотарифни. От 80 те години на миналия век са, чехословашко производство. На термопомпата имам и трети контролен, но него не го броя, защото е конкретика.

Та според мен никой не краде. Всичко е 100% точно. Без контролните ми електромери да са минали лабораторя за 1 година разликата според официалния е не повече от +- 5 киловатчаса.

Ми за цяла година това кражба ли е? Има случаи и контролните електромери да са показали и повече от законния :shock: Хм!
Топиктартера попита за индукционен електромер, но цената не го устройва... ами идеално щастие няма. :partyman:

За 30-50 лв си купувате контролен, мерите 1-3-6 или 12 месеца и виждате резултата.
Успехи!
DMN - майстор
шоп написа:
Та според мен никой не краде. Всичко е 100% точно.
Браво, значи при теб всичко е спокойно :) .
При мен на вилата на село съм засичал разлика от около 20% между този електромер в таблото на улицата и този, който е в таблото на къщата и който е маханичен от предното поколение електромери, но беше почти неизползван - само на няколко киловатчаса. Този на улицата показваше с 20% повече от този в таблото вкъщи. Склонен съм повече да вярвам на този на улицата, който е електронен, но и аз си имам едно на ум.....

А към автора - според мен трябва да се доверяваш на доказано точен уред, който да използваш за контролен на електромера ти, защото може да се объркаш още повече и да си извадиш погрешни изводи :) .
:partyman:
i486 - специалист
нед сеп 02, 2018 12:55 pmшоп написа:
За съжаление българина все си мисли че е прецакан и ощетен. Имаме доста евтин ток!...Та според мен никой не краде.
Значи аз зареждам тук на една бензиностанция, засичал съм с туба, че всичко е точно. И изводът е, че в България всички бензиностанции са точни и никой не краде и мами. Щом при мен няма измама, значи няма начин да не е същото навсякъде. Верен извод, нали?
hidrazin - майстор
Колко пъти да ти се обяснява? Ти смачкана туба не си ли виждал?
Винаги има риск да си попаднал на повреден електромер. Незначителен но все пак има такава възможност и никой не спори за това.
Ма няма пак да ти пиша какви са начините по които да постъпиш.
Който чел, чел...
:partyman:
i486 - специалист
Ок, разбрах, че си хазаинът на форума. Като си казал нещо, трябва да се слуша.
hidrazin - майстор
Що бе? Снабдявай се с индукционен електромер и действай.
Натрий им муцуните на кожодерите.
Дадоха ти се различни предложения и насоки.
Ми почвай, кво чакаш?
:partyman:
i486 - специалист
Много си любезен. Скапаняк ама специалист по всичко. Баш майсторът с 15000 мнения.

Тема "Електромери" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: