Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fbr - майстор
Ако имаш визуален достъп до твоя електромер, не ти трябва нищо, за да си го контролираш. Всеки момент може да изключиш всичко и да включиш консуматор с константна мощност за един час, и да си го засечеш.А има начин, със засичане на времето между две мигвания на светодиода, да определиш моментната мощност. Лошо е, ако живееш в близост до ромска махала, там визуален достъп до електромерите няма, и всичко е на доверие. В такъв случай контролния електромер е необходимост. Щото знам за случай, в които при изваждането на таблата извън имота, на размяна на електромери, и плащане на тока на комшията.
fox_vt - майстор
При мене тока е точно така три месеца еднакви сметки на всяко тримесечие се актуализират. Това има доста тъпо обяснение- просто засичат един път на три месеца. Иначе тока си е реален.
i486 - специалист
Кое е реалното - зима и лято почти еднакво и то не все малко, а все много.
LazarGanev - "Велик майстор"
Добре де, щом смяташ, ченне е реално си сложи един контролен електромер, нормален за 50лв и си засичай. И аз бях на твоето положение и ги излових, но понеже партидата не беше моя, трябваше да занимавам друг човеш, щеше да отнеме време, да продължи ограбването, без да съм сигурен, че ще ми върнат нещо, предпочетох да сменят по най-бързия начин електромера и да изляза от този филм само с 1000лв назад.
i486 - специалист
съб сеп 01, 2018 6:10 pmLazarGanev написа:
Добре де, щом смяташ, ченне е реално си сложи един контролен електромер, нормален за 50лв и си засичай.
Нали за това беше темата поначало.
съб сеп 01, 2018 6:10 pmLazarGanev написа:
...предпочетох да сменят по най-бързия начин електромера и да изляза от този филм само с 1000лв назад.
Ако го правят умишлено, какво пречи и на новия да нагласят измама? Иначе му е време да се сменя и цяла година се отлага процедурата.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, темата беше за индукционен, доколкото помня :) . Като си сложиш контролен и ги изловиш, щом е твоя партидата можеш да си търсиш правата и да ти възстановяват, за разлика от моя случай
hidrazin - майстор
Са остава да му обясниш за контролния електромер.
Че трябва да е законен за да важи.
Всяко ЕРП има такава услуга.
Питащия мое се запознае с разценката на неговото неизвестно ЕРП.
Ама едвали ще стигне дотам.
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Не е задължително. Достатъчно е да знае знае за себе си, за да е уверен когато иска проверка на официалния. Пък и после като научат, че си им контролен, няма да го закачат
hidrazin - майстор
Чстно, не знаех че основното за ЕРП-тата е манипулиране на електромери.
Все си мислех че имат други, по-важни проблеми с които се борят. Специално в Булгаристан...
:partyman:
i486 - специалист
съб сеп 01, 2018 11:36 pmhidrazin написа:
Чстно, не знаех че основното за ЕРП-тата е манипулиране на електромери.
Все си мислех че имат други, по-важни проблеми с които се борят. Специално в Булгаристан...
:partyman:
Те и gsm операторите нямат желание да надписват сметки - случва се все случайно и все системата е виновна. Съвсем случайно обаче никога не бърка в полза на потребителите. А за официалното разобличаване, не съм сигурен доколко лесно става и ще признаят ли със задна дата да кажат "3 години назад връщаме 40% от таксите". Трудно е да се докаже момента на изкривяване.

Тема "Електромери" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: