Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте колеги,

Имам въпрос относно раздвояването на сигнал от око (конвертор). Става въпрос за беседка на която искам да поставя телевизор. Проблемът е, че на въпросния конвертор предоставен от А1 вече са вързани 4 приемника, които влизат в къщата. Имам ли вариант да сложа слитер на един от кабелите и да го прекарам на около 50 метра до въпросното място в градината, като взимам с мен само приемника от някоя стая? Опасявам се, че сплитера ще "изяде" доста качеството на сигнала. Правил съм това упражнение с БСК, но имам някви съмнения че Мтел ползват едни други формати на предаване на сигнал.

Вторият вариант би бил да се сдобия с конвертор с повече от 4 изхода, който мисля, че не съществува и да пробвам без сплитер. Вариантът с нова чиния и конвертор също е оферта ако аз си направя всичко, от А1 ми искат доста сладка сума и факта, че ще ползвам това развлечение 5 пъти в годината малко ме спира от каквито и да е допълнителни такси към Ментел. :finga:

Отворен съм на каквито и да е предложения и коментари, щото беседка без телевизор си не е беседка! :lol:
naster - майстор
Беседка. Предназначението се съдържа в името. Да беседвате, е може и след 21:45 на ШЛ и ЛЕ. Булсатком имаха някога вътрешни антени, за да раздвояваш сигнала или се бъркам
нед сеп 02, 2018 12:07 amnaster написа:
Беседка. Предназначението се съдържа в името. Да беседвате, е може и след 21:45 на ШЛ и ЛЕ. Булсатком имаха някога вътрешни антени, за да раздвояваш сигнала или се бъркам
Абсолютно си прав! Друго си е да си крещиш на двора и цялата махала да те чува след 21:45 :-D Знам, че при Булсатком това упражнение с местенето на приемниците се прави без проблем със сплитер. За вътрешни антени на БСК не съм чувал, но ако ми свърши работа ще се запознаем. Реално проблемът при мен е схемата по която А1/Мтел разпределя сигнала от конвертора през кабела и дали ако резнем тук и там, ще гледаме ШЛ през крив макарон хаха.
mironcho - специалист
Нямаш проблем с подходящ сплитер и кабел за сателитен сигнал. По-вероятно е кабела да се окаже дълъг и сигнала да спада в него повече от колкото в сплитера.

:? Една друга идея - чиния с единичен конвертор сигурно струва към 30-на лева. Що не си сложиш направо една на беседката. Настройката е много лесна.
gogyto - специалист
Има конвертори с осем изхода, но цената няма да ти хареса, над 60лв са.
Най-добрия вариант е друга антена на беседката.
plamen6703 - майстор
нед сеп 02, 2018 12:16 ampepino358 написа:
Знам, че при Булсатком това упражнение с местенето на приемниците се прави без проблем със сплитер. Реално проблемът при мен е схемата по която А1/Мтел разпределя сигнала от конвертора през кабела и дали ако резнем тук и там, ще гледаме ШЛ през крив макарон хаха.
Направи това, което знаеш, че при Булсатком работи "без проблем" :) Реално не ти трябва да знаеш "схемата по която А1/Мтел разпределя сигнала от конвертора през кабела" защото преди това трябва да знаеш куп неща, които ако знаеше, сега нямаше да задаваш такива въпроси :wink: ! Както се казва, пари нЕма - действай! :partyman:
нед сеп 02, 2018 10:52 amgogyto написа:
Има конвертори с осем изхода, но цената няма да ти хареса, над 60лв са.
Най-добрия вариант е друга антена на беседката.
Благодаря за бързия отговор,

http://satplus.info/index.php?route=pro ... uct_id=240

Предполагам говориш за този конвертор, който ако ми свърши работа направо го взимам веднага. Дали обаче има разлика между него и този който имам в момента, а именно двоен конвертор, който може да работи на два сателита. http://www.sattvshop.com/index.php?main ... cts_id=604. Най-вероятно при смяна от конвертор за два спътника и такъв за един ще загубя някои чужди канали, което не е голяма загуба, но все пак не съм сигурен и не искам да се хвърлям без експертно мнение. Поздрави ;)
gogyto - специалист
нед сеп 02, 2018 1:38 pmpepino358 написа:
нед сеп 02, 2018 10:52 amgogyto написа:
Има конвертори с осем изхода, но цената няма да ти хареса, над 60лв са.
Най-добрия вариант е друга антена на беседката.
Благодаря за бързия отговор,

http://satplus.info/index.php?route=pro ... uct_id=240

Предполагам говориш за този конвертор, който ако ми свърши работа направо го взимам веднага. Дали обаче има разлика между него и този който имам в момента, а именно двоен конвертор, който може да работи на два сателита. http://www.sattvshop.com/index.php?main ... cts_id=604. Най-вероятно при смяна от конвертор за два спътника и такъв за един ще загубя някои чужди канали, което не е голяма загуба, но все пак не съм сигурен и не искам да се хвърлям без експертно мнение. Поздрави ;)
Да, така е ще загубиш втория спътник. Има вариант с мултифийд държачи http://www.sattvshop.com/index.php?main ... cts_id=688, два четворни конвертора и 4 дайсека http://www.sattvshop.com/index.php?main ... cts_id=998(но не знам дали приемниците на А1 ги подържат и няма да има главоболия), но сметката става дебела. По-добре е да се помисли за вариант с втора атнена. Той е най оптимален. Другият вариант е само с техният спътник от 16Е.
DMN - майстор
pepino358 написа:
Имам ли вариант да сложа слитер на един от кабелите и да го прекарам на около 50 метра до въпросното място в градината, като взимам с мен само приемника от някоя стая? Опасявам се, че сплитера ще "изяде" доста качеството на сигнала.
Според мен може да пробваш да пуснеш директен кабел от единия изход на конвертора до беседката без сплитер, тъй като говориш за 50 м. кабел. А сплитера да го сложиш и разделиш сигнала на някои от другите предполагам "по-къси"(не по 50м.) линии в къщата.

:partyman:
Duke_BG - специалист
Добре де - за какво ти е сплитер като така или иначе ще вземеш приемника ?

слагаш един "I"конектор към кабела на приемника който ще вземеш и му удължаваш кабебела към беседката.

всеки сплитер разделя сигнала като намалява нивото на двата изхода - след като няма да се ползва постоянно няма смисъл да събаряш сигнала

Тема "Въпрос за раздвояване на сигнал на сателитна ТВ А1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: