Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
van4ov - напреднал
Здравейте, колеги! Имам нужда от вашето съдействие. Вчера подменях един дефектирал стълбищен автомат. Монтирах новият, подадох напрежение и лампите аветнаха. Светнаха, обаче не изгасват. :) При откачане от автомата на клемата за кабела на бутоните, автоматът изгасва след зададеното му време. При докосване на изваденото кабелче до съответната му клема автоматът моментално се вклчва. Ще кажете залепнал бутон,но не при замерване на верига между нулевата клема и проводникът за бутоните не се индикира верига. Странното е, че между кабел Нула и кабел Бутони имам около 15V. Не мога да се обясня от къде идва. Явно този потенциал не позволява на автоматът да изключи. Бутоните по стълбите са някакви с глимка. Дали от там идва тази аномалия. Моля за съвет как да процедирам, как мога да излъжа автомата. Не ми се иска да вадя всички глимки, отделно може да има и в някой апартаменти такива ключове до които нямам достъп.
preslav - майстор
Според мен точно в глимките е проблема и без махането им няма оправия, освен ако не намериш точно същия като стария стълбищен автомат. Не съм специалист, но до сега не съм виждал ключове за стълбищно осветление с глимка - до ключовете не отива фаза.
hidrazin - майстор
Не се хаби. Темата е приключена. Тоя им две такива ама няма кой да изтрие едната...
:partyman:
kozl - майстор
Може би за автора да е приключена докато му изгори крушката към релето :?
За мен темата не е приключена, но поради съмнение в авторовото умение за мултицетно измерение, въздържам се от продължение. :roll:
Лихт бутон с глимка има, продават се, па също има и със светодиод.

Тема "Проблем със стълбищен автомат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: