• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
Да видим ко е релето и дали и автора нема пръст в оплетката :lol:
Според мен яко ни плете :roll:
DMN - майстор
Отивам да си бера лозето, така че до понеделник ще сте с една "баба" по-малко :-D .
Решението е както kozl предложи PIR и LED. От година сме така във входа и всички са доволни, но като го предложих във входа от преди доста време, някои от съживущите ни невежи, се изказаха отрицателно, ама те само това си могат, щото и толкова му разбират, но са свикнали да заемат командваща позиция.
:partyman:
van4ov - напреднал
Крепостта е превзета! :))) Паралелно на бобината на релето свързах крушка с мощност 100W (такава имаше). Релето започна да изключва и включва нормално. Мисля да не търся контактор, така тази крушка ще сигнализира и за залепнал бутон в бъдеше. Благодаря много на всички отзовали се!
vlax - майстор
ср сеп 05, 2018 6:50 pmvan4ov написа:
Крепостта е превзета! :))) Паралелно на бобината на релето свързах крушка с мощност 100W (такава имаше). Релето започна да изключва и включва нормално. Мисля да не търся контактор, така тази крушка ще сигнализира и за залепнал бутон в бъдеше. Благодаря много на всички отзовали се!
Пробвай с друго реле или сложи контактор.
100W си грее,къде ще я сложиш в таблото ли?
Що не пробваш с 60W или 40W ?
За индикация може да се измисли друго нещо.
hidrazin - майстор
ср сеп 05, 2018 6:50 pmvan4ov написа:
Крепостта е превзета! :))) Паралелно на бобината на релето свързах крушка с мощност 100W (такава имаше).
Това беше предложение само за проба!!!
Като изгори ламБата и се връщаш в изходна позиция.
Варианти:
1.Две ламБи свързани последователно. Така ще изкарат много по-дълго но накрая някоя все пак ще сдаде багажа.
2.Резистор вместо ламБа. Резистора например със стойност 6,8 килоома и мощност 10 вата.
ТАКЪВ или ТАКЪВ
3.Смяна на релето с друго което има по-голям ток на намотката или контактор.
:partyman:
fox_vt - майстор
Дайте схема на АСЕ 5 има реле два BC547C и един BC556B. Попадам на подобна но не е същата. Според вас при умишлено блокиране на някой от бутоните може ли да опука транзисторите и бобината на релето.

Пп намерих я :)
Прикачен файл:
AC-5 схема.jpg
kozl - майстор
Е такъв случай, ма не съм сигурен за причината.
fox_vt - майстор
R 1 не съм го гледал но бобините и на двете релета на двата автомата са изгорели. Иначе може да добавя токоограничаващия 22кОм да видим какво ще стане.
kozl - майстор
Ами в моята практика няма изгоряла или прекъсната бобина на реле по тези автомати, при все това, че се е случвало да има задържан бутон.
Но бих се усъмнил за окъсяване в кондензатора С1 или прекъсване на ценера D3, при което да се получи по-високо напрежение и по-голям ток през бобината на релето.
fox_vt - майстор
Мдаа ценера е здрав също и кондензатора даже и бобините на релетата ама то мойто за бисерите,меря я на пищялка която при ДТ то е с обхват 2к а на мастеча незнайно защо под 1,5к и не хваща бобината :axe: . Ама баш за бисерите е че купих нов автомат и имаше два за ремонт. Слагам го кабелите по памет натискам бутона ланпата светва за две секунди и гасне и край не светва повече. Викам си объркал съм кабелите ,смъкнах го и до там че нямах време. На другия ден бързам по задачи но ме гложди какво съм объркал. Слизам прозвънявам гледам умувам дойде и комшията даже,и от бързане да взема да сложа директната нула на изхода на релето. При натискане на бутона такъв гръм чак се разглоби автомата :lol: Той незнам що няма бушон едната писта го игра бушон,както и трите жички на витловия. Та ясно ми е че само релето е за смяна и пистата но за да не оставя блока по празниците без осветление купувам още един :rolleyes: Слагам го и се оказва че онези две секунди дето е светила лампата на етажа и гадината мръсна китайска изгоряла,точно тогава ще пукне :axe: всичко си работило ама кой да знае. Та сега има три резервни стълбищни автомата мога да отворя сергия :goodman: Те хората са казали от мързел и от бързане нищо не става. :partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Проблем със стълбищен автомат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: