Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DundyTheCroc - майстор
Защо да няма начин, сложи допълнително малко табло за захранването в средата, а до него пусни 230 волта от гаража.
papalin4o - специалист
пет сеп 07, 2018 10:08 amDundyTheCroc написа:
Защо да няма начин, сложи допълнително малко табло за захранването в средата, а до него пусни 230 волта от гаража.
Защото няма как да сложа захранването в изолацията и да стои на вън. Те са по-големи от LED усилвателите.
Затова мисля в гаража да бъде захранването и от там съм пробил дупка точно под цокъла за кабела.
DundyTheCroc - майстор
Има всякакви размери табла IP65 за външен монтаж, можеш да го вкараш в изолацията и да стърчи само капака
http://el-materiali.com/produktova-kate ... %BB%D0%B0/
Аз лично бих ползвал табло вместо да опъвам кабели с голямо сечение, ама ти си знаеш. Оптималното е няколко малки табла, в които да са захранвания и усилватели.
papalin4o - специалист
Разбирам Ви, но за съжаление изолацията вече е направена и не ми се разваля :(
Хммм, сега се сетих, че мога евентуално в килера, понеже той е зад гаража, да пробия дупка от него навън и да прекарам още един кабел. Там разстоянието ще бъде точно на 10ят метър, за вторият усилвател.
Ако разстоянието е само 10 метра, какъв кабел да сложа? С какво сечение? И тогава захранването ще падне на 30А/360W някъде. Дори според мен и по-слабо пак ще свърши работа.
DundyTheCroc - майстор
Сложете една снимка на цокъла и изолацията, ако се изреже внимателно таблата ще влязат плътно, малко силикон по ръбовете и нищо няма да се развали. Така ще имате 3 отделни захранвания и три усилвателя, всички връзки в таблата и единствено тънък захранващ кабел, скрит под цокъла зад лентата. В този ред на мисли лентата трябва да е в лайстна, най-вече заради охлаждането.
nikolov333 - майстор
Винаги има по-разумен вариант, но за съжаление трудно се дават съвети от разстояние, без схема и снимки.. До тук разбрахме, че може да има захранване в килера или в гаража, а може и на двете места по едно захранване.. Сега, ако измислиш и още едно къде да сложиш и няма да имаш проблем с кабелите.. :partyman:
papalin4o - специалист
Ето снимка на цокъла, то по-точно е като еркер де.

https://www.flickr.com/gp/papalin4o/v4XPzE
https://www.flickr.com/gp/papalin4o/cZ2B3N

На втората снимка се вижда вдясно, как съм сложил временно лед лента да тествам.
DundyTheCroc - майстор
Този контакт там направо ме плаши...
Иначе идеално може да се изреже отвор за таблото в изолацията, ще му стърчи сам вратичката 3-4 санта, долната му част ще е изравнена с изолацията и там ще влизат/излизат кабели. Друг вариант таблата под изолацията.
papalin4o - специалист
пет сеп 21, 2018 4:27 pmDundyTheCroc написа:
Този контакт там направо ме плаши...
Иначе идеално може да се изреже отвор за таблото в изолацията, ще му стърчи сам вратичката 3-4 санта, долната му част ще е изравнена с изолацията и там ще влизат/излизат кабели. Друг вариант таблата под изолацията.
На този контакт, отгоре има 150см козирка и няма опасност да се намокри. Това обаче е крайната точка на ЛЕД лентата и там няма да е нужно да има ток.
Кики - специалист
Това което си намислил с тази RGB лента според мен се обезмисля ако цокъла не е бял. А бял цокъл си е пълна глупост според мен освен ако не е ПВЦ, Еталбонд или нещо друго от този род. По-добре си сложи едноцветна (бяла) лента, намери си 24 волтова и ти се улеснява задачата със сечението на кабелите, както и отпада необходимостта от всички там периферии като контролер, усилватели, 4-жилен кабел и т.н. Разбира се лентата пак трябва да се захрани на всеки 10 метра.

Тема "Въпрос за RGB LED лента 30 метра." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: